Etiketimet Skender Hyseni

Etiketim: Skender Hyseni

Skënder Hyseni : Roli i SHBA-së në dialogun Kosovë-Serbi i pazëvendësueshëm

Bashkërenduesi i Kosovës për bisedimet me Serbinë, Skënder Hyseni tha të hënën në Uashington se Prishtina e sheh rolin e Uashingtonit në dialogun Kosovë-Serbi...

Skender ​Hyseni sot udhëton për takime në SHBA

Koordinatori shtetëror i Kosovës për dialogun me Serbinë, Skender Hyseni, sot do të udhëtojë për në Uashington, ku do të zhvillojë takime me zyrtarë...

Skender Hyseni: SHBA-ja, fuqimisht e angazuar në bisedimet Kosovë-Serbi

Koordinatori shtetëror i Kosovës për bisedimet me Serbinë, Skender Hyseni, ka thënë nga Brukseli të premten se Shtetet e Bashkuara janë plotësisht të përfshira...

Thaçi takoi Hysenin: Në Bruksel duhet të dialogohet vetëm për njohje...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur Koordinatorin Shtetëror për Dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Skënder Hysenin. Thaçi e ka uruar edhe një herë...

Skender Hyseni e njofton Avdullah Hotin rreth takimeve në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka pritur koordinatorin shtetëror për dialogun, Skënder Hyseni. Kryeministri i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti është njoftuar sot nga koordinatori...

Bisedimet për koalicion po vazhdojnë, Hyseni: Çështja e qeverisë së re...

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Skënder Hyseni ka folur rreth bisedimeve për themelimin e qeverisë së re. Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës,...

Fatmir Limaj, paralajmëron një ‘variant’ të demarkacionit, i favorshëm për dy...

Zëvendëskryeministri, Fatmir Limaj, është optimist se çështja e demarkacionit do të përfundojë në janar. “Unë pres që në muajin e ardhshëm do të shkojmë dhe...

Skender Hyseni: Raporti i Bulliqit amatoresk 

Ish Ministri i Punëve të Brendshme Skender Hyseni, duke komentuar raportin e komisionit të ri për demarkacionin të kryesuar nga Shpejtim Bulliqi, ka theksuar...

Skënder Hyseni nuk ka koment për “të gjeturat” e Bulliqit për...

Ministri që nënshkroi Marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi, Skender Hyseni, tha se nuk ka asnjë koment për të gjeturat e pretenduara të...

Ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, përmes një telegrami,...

Ministri në largim i Punëve të Brendshme Skënder Hyseni është shprehur i pikëlluar pas humbjes së ish-Kryeministrit të parë të Kosovës, Bajram Rexhepi. Nëpërmjet një...