Etiketimet Skënder Mulliqi

Etiketim: Skënder Mulliqi

Apologu i Slobodan Millosheviçit, Peter Handke fitues i çmimit Nobel për...

Skënder MULLIQI Fituesi jo meritor I çmimit prestigjioz Hanke, me përkrahëjn që ia bëni regjimit criminal të Millosheviqit, e shiti shpirtin për ideologji uuryese komuniste...

Ra përdja e etheve zgjedhore

Nga Skënder MULLIQI Fitues i zgjedhjeve të parakohshme nacionale doli LVV e Albin Kurtit, me rezultat të ngusht para LDK –së, e cila po e...

Kur kauzidemokratet ulën në radhën e parë të eshalonit politikë?!

Nga Skënder MULLIQI Sistemi komunist është ndërtuar mbi rrena, mbi luftëra, është ndërtuar mbi konflikte të mbrendshme dhe të jashtme, konflikte imagjinare në kokat...

Debate sterile si gramafonë të prishur…

Nga Skënder MULLIQI Për të pasur një kulm mbi kokë është deshirë e të gjithë neve.Kur mbarohen shkollimet, kush ka fat edhe vjen deri të...

Të largohen ata të cilët e humben çdo komunikim më popullin

Nga Skënder MULLIQI Së do të ‘torturohet” kaq shumë një shtet i vogël si Kosova , I cili mëzi priti Lirinë, nuk është menduar. E...

Largimi i John Bolton, lajm i gezueshem per shqiptaret

Nga Skënder Mulliqi Sa po e pashe nje lajm te madh per Kosoven dhe shqipatert ne pergjithesi. John Bollton nuk eshte me keshilltare i presidentit,...

Ekziston rreziku i largimeve masive nga Kosova

Nga Skënder Mulliqi Nuk ndodhi koalicioni parazgjedhor ndermjet LDK-se e LVV.Me shume me duket mua pse ndodhi keshtu, eshte fakti ne dallime programore te dy...

Instalimi i fashizmit intern!

Nga Skënder MULLIQI Elita politike ne Kosovë per dy decenie eshte e pandryshuar, dhe nese e shikojmë dhe analizojme mirë është e kalbur në mbrendin...

Shperberja e kuvendareve cirkusante!

Nga Skënder Mulliqi Ka kohe qe po mbahen zgjedhje te jashtezakonshme.Ata qe marrin vesh ne politike, e dine mire se keshtu po veprohet per ti...

Gjatë viteve ’90 iknin nga vatrat e luftës, tash po ikin...

Nga Skënder MULLIQI Sikur e kaluara po kthehet në hapësirat ballkanike.Popujt e rajonit nuk kan nxjerrë mësime të duhura nga ngjarjet tragjike, më rastin e...