Etiketimet Sulmi

Etiketim: Sulmi

Pas Londrës, sulm me thikë në mes të Hagës

Një tjetër sulm me thikë është raportuar pasditen e kësaj të premteje në Hagë, ku një person ka sulmuar kalimtarët në një rrugë me...

Shqiperi/ Sulmuan me sende të forta eskortën e Ramës, policia fundos...

Policia e Korçës ka proceduar penalisht tre persona që kanë hedhur sende të forta në drejtim të eskortës së kryeministrit një ditë më parë,...

Shqipëri/ Shkon të bëjë betimin në Kuvend, sulmohet me bojë deputeti...

Sulmohet me bojë deputeti më i ri i Kuvendit. Ralf Gjoni pritej që sot t’i drejtohej sallës së Parlamentit për të bërë betimin pas...

Sulme terroriste ne Zelandën e Re, viktima në çdo...

Pamje tronditëse janë ato që vijnë nga Zelanda e Re ku në dy sulme terroriste të ndodhura në xhami gjatë kohës që falej namazi,...

Sulmi në Paris, terroristi me thikë kishte lindur në Çeçeni

Terroristi që goditi kalimtarët të shtunën në Paris është një shtetas i lindur në Çeçeni në vitin 1997. Terroristi vrau një 29-vjeçar dhe plagosi...

Bëhen 20 vjet nga ofensiva serbe në Jabllanicë

Më 24 prill 1998 filloi ofensiva e madhe ushtarako-policore për marrjen e pikës strategjike në rrafsh të Dukagjinit, Jabllanicës. Në këtë kohë luftimet u zgjeruan...

Sulmi në Kanada, 10 të vdekur dhe 15 të plagosur; arrestohet...

10 të vdekur dhe 15 të plagosur është bilanci i ngjarjes tragjike të ndodhur dje në Toronto të Kanadasë, ku një fugon është ngjitur...

Petrit Vasili, Ramës: Vlerësoje sulmin e SHBA në Siri, mos ki...

Veprimet ushtarake të ndërmarra nga SHBA dhe aleatët perëndimorë në Siri janë kryefjala në diskutimet anembanë botës dhe të gjithë po presin se cili...

Lista e shteteve që janë pro dhe kundër sulmit ajror...

Por shtetet në arenën ndërkombëtare janë ndarë në mendimet e tyre nëse sulmi ishte i drejtë apo jo. Ja shtetet që mbështesin sulmin ajror në...

Pentagoni: Sulmuam “në zemër”, sirianët nuk na rrëzuan asnjë raketë

Pentagoni ka njoftuar se mbrojtja ajrore siriane nuk e ka rrezuar asnjë nga 105 projektilët që SHBA dhe aleatët e saj i kanë lëshuar...