Etiketimet Sylejman Morina

Etiketim: Sylejman Morina

Myftiu i Filatit i cili ra dëshmorë për Çamërinë

Përgatiti Sylejman Morina Fati i rënd i popullit tonë, i ndarë në 5 shtete të Ballkanit përmes padrejtësive të mëdha i përcolli edhe klerikët e...

Ekstremi i djathtë, kërcënim për 40% të evropianëve

Përgatiti Sulejman Morina Sipas një ankete të realizuar në Gjermani, Francë, Belgjikë, Spanjë, Itali, Poloni, Suedi dhe Hungari, 43 për qind e qytetarëve të BE-së...

Dëbimi i hebrenjve nga Spanja në emër të gjakut të pastër...

Përgaditi Sylejman Morina Spanja u qelb edhe një herë më shumë këtë vit makabër 1492, ku, pasi dëboi Myslimanët dhe Maurët, kërkoi ta mbyllë me...

Betohet komandanti i ri i forcave të NATO-s për Evropë

Pergditi Sylejman Morina Gjenerali amerikan, Tod D.Wolters, është betuar si Komandant Suprem i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë. Në një ceremoni të mbajtur në Mons...

Besa shqiptare,në funksion të vlerave të Larta njerzore

Pergaditi : Sylejman Morina Fotoja e suvenirit e marrë nga familja Veseli dhe familja Mandil para shtëpisë gjatë luftës kur lufta mbaroiRefik Veseli ishte një...

Flora Morina, shqiptarja e dytë që pushton majat më e lartë...

Nga fokusi.org Kështu Flora është bërë femra e dyte shqiptare që prek majën më të lartë në botë, pas Uta Ibrahimi . Këto jane përshtypjet e...

Kreu i Qendrës së Financës së Londrës, Peter Estlin bëri të...

Përgatiti Sylejman Morina London , 10 prill 2019 Ekonomia turke përparon më shpejt se ekonomia në vendet e tjera të Evropës. Estiler mbajti një pjellim në...

Urime Ditëlindja Dielli Jone 1909-2019

Happy Birthday The Sun (Dielli) 1909-2019 Nga Sylejman Morina Nju Jork 06 prille 2019, Organi i Federatës Pan-Shqiptare Vatra, Dielli dje kremtoi ditelindjen me festime të...

Doktrina antinjerzore e kriminelve Serb

Nga Sylejman Morina Doktrina e shenjt serbe për asgjësimin dhe dëbimin e elementit shqiptar nga trojet etnike të tyre daton që nga lashtësia, që nga...

Vajë e dhimbje, krenari e shpres!..

Nga Sylejman Morina Rrespekte Deshmorve! Faleminderit NATO! Faleminderit miqe t’nderuar Zvicerrjan ! Sot para 20 vjete, pas fillimit  të bombardimeve të NATO-se, me 27 mars 1999, ora 08...