Etiketimet Teatri Kombëtar

Etiketim: Teatri Kombëtar

Shqipëri/ Artistët takojnë Romana Vlahutinin: Betejë deri në fund për Teatrin

Pas letrës që mori disa ditë më parë me shqetësimet e artistëve lidhur me prishjen e godinës së Teatrit Kombëtar, sot ambasadorja e BE-së...

Vrimat e Teatrit, rruga e re me mure dhe dërrasa të...

Hapja e rrugës për në hyrjen e ndërtesës së Kontrollit të Lartë të Shtetit ka zbuluar një anë të errët të ndërtesës së Teatrit...

Elia Zaharia: Teatri i Keqkuptimeve

Ata që më njohin e njohin gjithashtu shumë mirë ndjeshmërinë time absolute ndaj ndërtesave historike, qofshin këto institucione apo shtëpi e vila private. Në...

Shembja e Teatrit, Vlahutin apel qeverisë: Dëgjoni qytetarët për një zgjidhje

Mazhoranca nuk e ka marrë parasysh protestën e artistëve dhe qytetarëve ditën e enjte përpara Parlamentit, apo qëndresën e opozitës në Kuvend, kundër ligjit...

Shqipëri/ Qeveria shqiptare shkelë kushtetuten me projektligjin e Teatrit Kombëtar

Reagojnë ashpër qytetarët pas kalimit të projektligjit për Teatrin në Kuvend. Ata shprehen të vendosur, se “Teatrin nuk e lëshojmë!”. Aleanca për Mbrojtjen e...

Lulzim Basha kërkon nga Ilir Meta të ndalohen grabitjen e...

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka deklaruar se Shqipërisë nuk do t’i hapen negociatat për integrimin në BE as në 2019-ën nëse nuk lufton...

Jeta në foto e Naim Frashërit:Teatri Kombëtar hap arkivat…

Me flokët e lëshuar, portretin e bukur nën një fustan të gjatë, Margarita Xhepa, një prej personazheve të njohur të skenës shqiptare shfaqet e...