Etiketimet Teatri

Etiketim: Teatri

Shqipëri/ Ambasadorët mësyjnë në Presidencën/ Kim dhe Zingraf takim me Metën

Menjëherë pas mbylljes së takimit me krerët e partive politike të opozitës, në Presidencë kanë shkuar ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim dhe ambasadori gjerman,...

“Është e dhimbshme, nuk kam fjalë”, Roza Anagnosti në lot: Nuk...

Me zë të emocionuar, në lot, artistja e madhe, aktorja Roza Anagnosti nuk ka mundur të mos e shfaqë trishtimin për atë që po...

“Zoti u shtoftë inatin, ne takatin”, Rama video pas përplasjeve për...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për situatën te Teatri me anë të një videoje. Rama ka postuar në rrjetet sociale pamje të disa projekteve...

Shqipëri/ Vendimi i Metës për Teatrin, opozita: Ktheu ligjin e korrupsionit...

Vendimi i Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar solli zhgënjimin e kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, i...

Teatri si klithëm

Nga Behar Gjoka Beteja për shembjen e tetarit, ka mbërritur në pikun e vetë më të nxehtë. Pasi hiqen shenjat, Ejanëteatër, fiken dritat, tashmë shohim...

Shqipëri/ Artistët letër Brukselit, kundërshtojnë ligjin për Teatrin

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u dërgoi këtë martë një letër zyrtarëve evropianë Johannes Hahn, Federica Mogherini dhe Romana Vllahudin, ku kundërshtohet juridikisht projektligji...

Shqipëri/ Mungesa në seancë, opozita: Anuloni votimin për Teatrin. Reagon Balla

Në seancën e jashtëzakonshme në Parlament, ku pritet të miratohen disa ligje të rëndësishme që kërkojnë shumicë të cilësuar, opozita është përfaqësuar vetëm nga...

Shqipëri/ Protestë për votën e Teatrit, opozita bojkoton seancën plenare

Opozita ka vendosur të bojkotojë seancën e sotme parlamentare për shkak të falsifikimit të votës për Teatrin Kombëtar të enjten e shkuar. Më herët krerët...

Shqipëri/ Teatri, 65 artistë letër krerëve të shtetit: Kërkojmë godinë të...

Komuniteti i artistëve kërkon në bllok ndërtimin e një godine të re të Teatrit Kombëtar. 65 emrat më në zë të aktrimit, regjisurës e...