Etiketimet Terroristi

Etiketim: Terroristi

Arrestohet në Shqipëri rusi terrorist, pjesë e ISIS që nga 2013

Është arrestuar në Shqipëri një 34-vjeçar nga Rusia, pjesë e ISIS që prej vitit 2013Në pranga ka rënë R. M., 34 vjeç, lindur dhe...

Sulmi në Suedi, arrestohet një person; të paktën 4 të vdekur

Një terrorist i dyshuar është arrestuar nga autoritetet suedeze dhe ka marrë përgjegjësinë për sulmin e ndodhur në Stokholm. Ai u arrestuar nga policia...

Viza për terroristin Blerim Heta që shqetësoi shtetin italian

Një prej arsyeve të shkarkimit të ish-ambasadorit Michael Giffoni kishte qenë edhe mungesa e vigjilencës së tij në luftën kundër ekstremizmit islamik. Ai kishte...