Etiketimet Tirana

Etiketim: Tirana

Pse të protestohet kundër Vuçiq dhe Dodik, kur përgjegjës për ndarjen...

Nga  Enver Bytyçi Pasnesër mblidhen në Tiranë të gjithë protagonistët e ndarjes së Kosovës. Zyrtarisht mikpritës do të jetë presidenti i Republikës, sepse ai ka...

Opozita e pakënaqur proteston përsëri sot në Tiranë

Opozita do të zhvillojë sot protestën e radhës Kombëtare më qëllimin e rrëzimit të qeverisë. Ndryshe nga herët e tjera, protestuesit do të mblidhen...

Shqipëri/ Diplomati: Nëse Rama s’do e kishte rikandiduar Veliajn, PS do...

Diplomati Agim Nesho ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “360 Gradë”, teksa u pyet nga moderatori Artur Zheji nëse Erion Veliaj do...

Atentat në Tiranë

Të Komuna e Parisit në Tiranë , rreth ores 22-00 të natës se sontme  ka ndodhur një atentatme armë zjari. Një person mashkull rreth moshes...

Tirana në shtetrrethim, po ndalohen qytetarët

PD akuzon policinë se nuk lejon qytetarët të lëvizin lirshëm. Partia Demokratike ka nxjerrë edhe videon ku duken masat e marra nga policia dhe...

Shqiperi/ Mandatet”/ BE: Deputetët e kanë vendin në Parlament, opozita duhet...

Pas Brukselit, reagoi në Tiranë edhe ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, kundër bojkotit dhe lënies së mandateve nga opozita shqiptare. Soreca...

Shqipëri/ Lulzim Basha në Pogradec: Fund grushtit të shtetit, të shtunën...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte sot në Pogradec, ku vijoi turin e takimeve me banorët në kuadër të protestës së...

Shqipëri/ Lulzim Basha me banorët e Kukësit: Me 16 shkurt rrethoni...

Në kuadër të turit të takimeve me qytetarët për protestën e 16 shkurtit, kreu demokrat Lulzim Basha ishte sot në qytetin e...

Nga Tirana te Barcelona B, historia e mesfushorit Merveille

Mund të duket e pabesueshme por është e vërtetë. Merveille Ndockyt, lojtari që spikati në sezonin 2016-2017 me fanellën e Tiranës është...

Partizani fiton derbin me Tiranën dhe kryesimin

Një gol i Asanit ka vulosur derbin e kryeqytetit, duke i dhënë fitoren të kuqve të Partizanit në supersfidën ndaj Tiranës. Goli i vetëm i...