Etiketimet Trump

Etiketim: Trump

Trump: Virusi do të ikë pa vaksinë!

Në kohën kur vende të ndryshme janë në garë për gjetjen e një vaksine kundër Covid 19, dhe shumë mendojnë se ajo është zgjidhja...

Miliarda euro, avionë e anëtarësim në BE, oferta e Trump për...

Mediat serbe pretendojnë se gjatë vizitës në Washington përpara disa ditësh, presidentit Aleksandar Vuçiç i është presion nga sekretari Smerikan i Shtetit Mike Pompeo...

ShBA ia dërgon Serbisë një paketë të posaçme rreth Kosovës

Shtetet e Bashkuara kanë përgatitur një paketë të posaçme “katër pikëshe” të Kosovës që do t’i paraqitet presidentit serb Aleksandar Vuçiç gjatë javëve të...

Shtëpia e Bardhë: Trump e ka pasur edhe një bisedë të...

Presidenti amerikan, Donald Trump, dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e kanë mbajtur edhe bisedën e dytë, të cilën nuk e kanë zbuluar më parë, gjatë...

Me Trump e Erdogan liria e medies s ka qenë asnjeherë...

Sulme ndaj mediave, informata të rrejshme, represione dhe triumfi i "personave të dhunshëm" si Trump dhe Erdogani- asnjëherë liria e mediave në botë nuk...

Këshilltari i presidentit Trump paralajmëron mundësin e një sulmi të ri...

Këshilltari i presidentit amerikan, Herbert Raymond McMaster e ka lënë të hapur mundësinë e sulmit të ri ushtarak në Siri. Ai theksoi se SHBA nuk...

SHBA: Trump s’mbështet PD: Jo bojkot të Parlamentit, zgjedhjeve e drejtësisë

Shtetet e Bashkuara deklarojnë se asnjë prej çështjeve të mprehta të aktualitetit politik në vend nuk duhet të jetë shfajësim për bojkotin e Parlamentit,...

Trump i shqetësuar nga rrjedhja e informatave të CIA-s

Sekretari për Shtyp i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer tha se presidenti amerikan Donald Trump është tejet i shqetësuar për publikimet e dokumenteve të...

NATO i përgjigjet Trumpit: Rritje buxheti deri në vitin 2024

Nga Mynihu, në konferencën e 53-të të Sigurisë, përballë 47 ministrave të Jashtëm, përfshirë ministrin e Jashtëm rus Lavrov, atë britanik Boris Johnson, si...

Drogë, tension, paralajmërimi i Trump dhe ‘dosja’ Rama-Vuçiç

Ndërkohë që në Shqipëri tensionet politike janë rritur ndjeshëm, sidomos në prag të protestës së opozitës, një nga organizatat më të njohura europiane, “Democracy...