Etiketimet Turqi

Etiketim: Turqi

Turqi, ambasada amerikane në Ankara mbyllet për publikun

Ambasada amerikane në kryeqytetin e Turqisë, Ankara, tha se do të mbyllet për publikun, për shkak të një “kërcënimi për sigurinë”. Ambasada nuk e specifikoi...

Turqi, aksidentohet autobusi i pasagjerëve, 6 të vdekur

Aksidenti ka ndodhur kur, për arsye ende të panjohura, autobusi i cili ka bartur pasagjerë ka humbur kontrollin duke rrëshqitur nga rruga Të paktën gjashtë...

Erdogan uron Metën dhe e fton për vizitë zyrtare në Turqi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka uruar sot nëpërmjet një bisede telefonike Ilir Metën për zgjedhjen në postin e Presidentit të Republikës së...

Recep Tayyip Erdogani drejt fitores në referendum

Janë mbyllur vendvotimet në Turqi, në referendumin që do të vendosë nëse vendi do të ndryshojë Kushtetutën e saj, dhe të kalojë në sistemin...

Sekretari amerikan i shtetit në vizitën e parë zyrtare në Turqi

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson filloi sot vizitën e parë në Turqi, që synon të ndërtojë marrëdhënie të mira me administratën Trump pavarësisht...

Në Turqi arrestohet serbi i ISIS-it, planifikonte sulme në Gjermani

Adnan Shutkoviq, shtetas i Serbisë i cili i ka përgjakur duart si luftëtar i ISIS-it, është arrestuar në Turiq, ku nga atje kishte planifikuar...

Vazhdojnë paqartësitë për shfuqizimin e marrëveshjes Turqi – Maqedoni për diplomat

Shoqata e studentëve të diplomuar në universitetet turke u bën thirrje personave të prekur nga shfuqizimi i marrëveshjes së njohjes reciproke të diplomave me...

Funerali i viktimave të sulmit terrorist në Turqi (Foto)

Trupat e pa jetë të disa prej viktimave të vrarë mbremë nga një sulm terrorist në një klub nate në Stamboll, nisen për në...

“Bashkëpunimi shëndetësor Turqi-Kosovë, vëllazëror dhe miqësor”

Ministri turk i Shëndetësisë, Recep Akdag, ka deklaruar se bashkëpunimi mes Turqisë dhe Kosovës në fushën e shëndetësisë do të vazhdojë të rritet, raporton...

Gecaj e Haliti e dënojnë sulmin ndaj Konsullatës së Turqisë në...

Për sulmin e sotëm që i është bërë Konsullatës së Turqisë në Prizren kanë reaguar politikanë nga të gjitha partitë politike.   Zëvendësministri në ministrinë e...