Etiketimet UEFA

Etiketim: UEFA

UEFA dënon Malin e Zi për gjestet raciste, përfiton Kosova!

Koret raciste nga ana e tifozëve malazezë ndaj futbollistëve me ngjyrë të përfaqësueses angleze në ndeshjen kualifikuese të Euro 2020 mes Malit të Zi...

“Fati” i Skënderbeut, Takaj drejt Lozanës por gjyqi me UEFA-n ka...

Na ndajnë vetëm 24 orë nga seanca seanca dëgjimore në KAS për gjyqin mes Skënderbeut dhe UEFA-s dhe Presidenti i korçarëve, Ardjan Takaj është...

UEFA dënon ashpër Milanin, dy vjet jashtë Kupave të Europës

Dy vjet pa Kupat e Europës. Ky është vendimi i pritur dhe fatkeqësisht i vështirë i Komisionit Gjyqësor të UEFA-s, i cili rëndon për...

UEFA i hap dosje Rusisë, Botërori në rrezik për çështjen e...

KAS-i me seli në Lozanë ktheu vendimin për pezullim të përjetshëm të 28 sportistëve rusë dhe reduktoi dënimin e 11 sportistëve të tjerë. Federata Ndërkombëtare...

Shorti, Panuçi nuk trembet: Do luajmë fort për vendin e parë

Skocia dhe Izraeli dy kundërshtarët e Shqipërisë në grupin 1 të Ligës C në Nations League ose Ligën e Kombeve kompeticionit më të ri...