Etiketimet Vaçe Zela

Etiketim: Vaçe Zela

Sot 80 vite nga lindja e këngëtarës Vaçe Zela

Nga Albert Vataj Ka sot datëlindjen, Vaçe Zela, këngëtarja që dhuroi kaq shumë emocione dhe na mori pafund duartrokitje. Ajo u lind në Lushnje më...

Tri vjet pa ikonën e këngës shqipe, Vaçe Zela

Ajo mbahet në mend për zërin e saj, për hitet e shumta, këngë të cila prezantohen edhe sot nga këngëtarët e rinj, shkruan KultPlus....