Etiketimet Vepra

Etiketim: Vepra

Akademik Idriz Ajeti dhe vepra e tij

Idriz Ajeti lindi në fshatin Tupallë të Komunës së Medvegjës më 26 qershor të vitit 1917, është shkrimtar dhe akademik shqiptar.

Traktati politik i Shqipërisë moderne

Nga Ledian DROBONIKU Përse vepra e Sami Frashërit është e papajtueshme me regjimin e sotëm: 1. Shteti shqiptar duhej ngritur mbi kombin shqiptar, kulturën dhe identitetin e...

Artisti kosovar humb betejën me kancerin

Bekim Lumi regjisori dhe profesori i njohur nga Kosova ka humbur betejën me sëmundjen e kancerit. Prej disa muajsh artistë nga gjithë hapësira shqiptare u...

Sabri Hamiti, sjell një libër për At Zef Pllumin

Jeta e At Zef Pllumit tashmë mund të lexohet në një libër. Studiuesi Sabri Hamiti prej kohësh ka nisur të hulumtojë, jetën e një...