Etiketimet Veriu

Etiketim: Veriu

AKTUALE/ THAÇI DHE HARAJDINAJ SOT U GJENDËN NË BIRË TË MINIT?! 

Nga Binak Maxharraj More ku janë"trimat"e Kosovës Thaçi, Veseli dhe Haradinaj, që nuk dolën më e pritë më tradita shqiptaree shefin e tyre Aleksandër Vuçiqin,...

KFOR-i parandaloi skenar për gjakderdhje dhe për aneksimin e veriut nga...

Nga Rexhep Kastrati Kur Aleksandër Vuçiq kishte thënë vite më parë se Daut Haradinaj do ta sulmonte veriun e Kosovës, e pata konsideruar një nxitje...

Në Veri u hapen 7 qendra të votimit

Në veri të Mitrovicës ashtu siç është paraparë janë hapur me kohë shtatë qendrat e votimit. Janë 21.797 votues që do të kenë mundësi ta...

Policia e Kosovës me plan të veçantë operativ në veri

Drejtoria Rajonale e Policisë së Kosovës në Veri do ta zbatojë të dielën, në ditën e zgjedhjeve, një program të veçantë operativ duke i...

Po Mitrovicën kush e ndau, Kadri?

Nga Rexhep Kastrati Kadri Veseli "Luli", kur është ndarë Mitrovica ka qenë shef i SHIK-ut, pra i atij që do të duhej të zbulonte synimet...

BE anulon projektet për Mitrovicën e Veriut, Gjermania dhe Franca përkrahin...

Gjermania dhe Franca, i ka dhënë mbështetje të plotë vendimit të Përfaqësueses speciale të Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, për pezullimin e mbështetjes...

Drejtori i zyres serbe për Kosovën, Marko Gjuriq në veri

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre serbe për Kosovën, Marko Gjuriq po qëndron në veri të Kosovës. Ai gjatë qëndrimit në veri theksoi se ka ardhur...

Veriu, ,, parajsa,, kosovare e naftës së kontrabanduar (Video)

Emisioni i fundit ,,Drejtësia në Kosovë,,transmetoi të gjeturat e një hulumtim disamujor për kontrabandën me naftë në pjesën veriore të Kosovës. Atje një litër “arit...