Etiketimet Viktimat

Etiketim: viktimat

Australi, gjenden të vdekur 7 persona, 4 prej tyre fëmijë

7 persona janë gjetur të vdekur në një pronë private në periferi të Australisë Perëndimore. Sipas policisë, 4 prej viktimave ishin fëmijëve, ndërsa 3...

Francezët shpërthejnë në zemërim, pasi Trump imiton terroristët e Parisit

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka zemëruar opinionin francez duke sugjeruar se sulmet e vitit 2015 në Paris mund të ishin ndalur duke e...

Në dalje të fshatit Koshare, në orët e para të...

Në rrugën Ferizaj-Shtime si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur rreth orës 05:35 minuta, saktësisht në dalje të fshatit Koshare, kanë humbur jetën...

FSK konfirmon se është vrarë pjesëtari i saj në Malishevë

Policia ka njoftuar se pas mesnate në afërsi të shtëpisë së tyre në fshatin Plloqicë të Malishevës janë plagosur dy persona. Viktimat që kanë...

Kompensohen e viktimat e krimit,

Komisioni për kompensimin e viktimave të krimit i themeluar nga Ministria e Drejtësisë, ka marrë vendim me të cilin ka aprovuar kërkesat për kompensimin...

Hoxhallarët tonë, duhet të  distancohen  nga çdo lidhje  me islamin e ...

Skender Jashari Nevoitet: Të distancohen nga, të mos  identifikohen me, të mos bashkëpërgjegjësohen me, të mos influencohet nga, të ms arsyetojnë aktet  e, të shkëpusin lidhje...

Viktimat nga përmbytjet në Greqi, Meta ngushëllon Pavlopoulos

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një letër ngushëllimi dhe solidarizimi homologut të tij grek, Prokopis Pavlopoulos për përmbytjet që kanë përfshirë vendin ditët...

Stuhi në Europë, të vdekur e të plagosur në Çeki, Poloni...

ë paktën pesë persona kanë vdekur pas një stuhie të fortë që është përplasur në Europën qendrore, duke shkaktuar shkëputje të energjisë elektrike dhe...

Tragjedia në Durrës, ekspertiza: Trinjakët ishin karbonizuar tërësisht

Del ekspertiza paraprake e trinjakëve që u dogjën pasditen e djeshme në banesën e tyre në Rromanat  të Durrësit. Sipas ekspertëve, tre fëmijët kanë...

Shqiptarja filmoi të dyshuarin në sulmin e Barcelonës

Një shqiptare punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka dëshmuar të gjithë ngjarjen madje dhe momentin e arrestimit të të dyshuarit. Dëshmitarja që e ka...