Etiketimet Viktimat

Etiketim: viktimat

Identifikohen 3 viktimat që u mbytën në Zvërnec të Vlorës

Disa orë pas ngjarjes së rëndë,  ku u mbytën në det 3 persona, Policia e Vlorës  ka identifikuar emrat e viktimave. Ata janë Policia...

Në Qyshk, Zahaq dhe Pavlan të Pejës, përkujtohet 18 vjetori i...

Sot bëhen 18 vjet nga masakrat e kryera ndaj popullatës civile në fshatrat e Pejës Qyshk, Zahaq dhe Pavlan, ku mizorisht u vranë 82...

Misioni i OSBE-së në Kosovë mbeshtet profesionalistët e kujdesit shëndetësor

Seria prej pesë punëtorive për punonjësit e sistemit shëndetësor, të mbajtura në rajone të ndryshme të Kosovës, për të identifikuar, referuar dhe trajtuar viktimat...

Për pesë minuta do të bllokohen tri rrugë në kryeqytet: Do...

Sot do të përkujtohen viktimat e komunikacionin rrugor, ku për pesë minuta do të bllokohen tri rrugë në kryeqytet, duke mundësuar tri përformanca me...

Të harruara nga institucionet ato vdesin në varfëri

Viktimat e dhunës seksuale ende mbesin në pritje të marrjes së pensionit edhe kaq vite pas përfundimit të luftës. Megjithëse ligji për të rënët,...

Izbica vend i strehimit dhe i bukëdhënjës gjatë masakrave në Kosovë

Shkruan: Lejla Hoti Dje , më 28 mars,2017 u shënua përvjetori i 18-të i Masakrës me të madhe që ndodhi në rajonin e Drenicës. IZBICA Sipas regjistrimeve...

Kosova përkujton viktimat e 11 shtatorit

Një akademi përkujtimore, në nderim të viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001, kundër Kullave Binjake në New York do të mbahet nesër...