Etiketimet Vlora Çitaku

Etiketim: Vlora Çitaku

“Nëse njohja nga Xhamajka është fake news, të shkarkohët ambasadorja Çitaku”

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, deklaroi se ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, duhet të konsiderohet përgjegjëse dhe të japë llogari nëse...

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës,Vlora Çitaku...

Komiteti Nobel vendosi që ta shpërblejë Peter Handke – një njeri që e lavdëroi Millosheviqin (Kasapin e Ballkanit) dhe mbështeti regjimin e tij që...

Vlora Çitaku për zgjedhjet: Kosova shembullore

Ambasadorja e Kosovës në Amerikë, Vlora Çitaku, ka thënë se zgjedhjet e djeshme parlamentare ishin shembullore. Përmes një postimi në Facebook, Çitaku ka thënë se...

Mediat Boshnjake: Me Shqiptarët s ka hajgare

Paraqitja e ambasadores së Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, gjatë përballjes me ministrin e Jashtëm serb, Ivica Daçiq, në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit...

Çitaku takohen me sekretarin amerikan: Kosova e bekuar që e ka...

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ka zhvilluar një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Rex Tillerson. Takimi i shkurtër...

Ambasadorja e Kosovës, Vlora Çitaku sulmohet me vezë në SHBA

Ambasadorja e Kosovës në Washington, Vlora Çitaku, është sulmuar me vezë në “University of Denver”, në Kolorado. Ajo që e ka sulmuar është Vlerta...

Ambasadorja e Kosovës në OKB, Vlora Çitaku ka reaguar ndaj thyerjes...

Me anë të një postimi në facebook, ajo ka thënë se ndjehet e shqetësuar që rastet e sulmeve ndaj autobusëve të Kosovës po fshehen...

Surinami njeh Kosovën (Dokument)

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka njoftuar për një njohje të re që i është bërë shtetit të Kosovës. “Republika e Surinamit e...