Etiketimet Votimi

Etiketim: Votimi

Edi Rama: Kush tenton t’ia marrë popullit sovranitetin ka një fund...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama rreth orës 09:18 ka shkuar për të votuar në Qendrën e Votimi që ndodhet pranë shtëpisë së tij në...

Zhgënjimi i qytetarëve të Istogut: Nuk do të votojmë përsëri

Në orën 07:00 janë hapur dyert për votuesit dhe të gjitha klasat kanë qenë të gatshme për votues në qendrën më të madhe të...

Njoftimi nga KQZ: Votimi në Istog, vetëm 85 votues jashtë Kosovës...

Dita kur Istogasit duhet të ta thonë përsëri fjalën e tyre me votë po ofron. KQZ ka njoftuar sot se deri me tani vetem...

Demokracia në Veprim: Disa qendra të votimit u hapen me vonesë

Koalicioni i OJQ-ve, Demokracia në Veprim, ka bërë të ditur se nuk janë hapur të gjitha qendrat e votimit me kohë, pasi ka pasur...

Prokuroria urdhëron ndalimin e tre personave, për dhënie ose marrje të...

Prokurori i Shtetit, njofton opinionin publik që deri në ora 12 në tërë territorin e Republikës së Kosovës, janë raportuar dy raste me tre...

Valdete Daka: Dilni në votime, është ditë feste për Kosovën

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, pasi ka votuar në Prishtinë, i ka ftuar të gjithë qytetarët që ta shfrytëzojnë të...

Në Veri u hapen 7 qendra të votimit

Në veri të Mitrovicës ashtu siç është paraparë janë hapur me kohë shtatë qendrat e votimit. Janë 21.797 votues që do të kenë mundësi ta...

Eduard Selami: Respektoj votimin, do vazhdoj të jap kontributin tim...

Pas humbjes në zgjedhje, Eduard Selami deklaroi se e pranon rezultatin, duke theksuar se ai do të vazhdojë të jetë pjesë e PD-së. Sipas...

“Demokracia në Veprim” organizon ceremoninë e ndarjes së pesë çmimeve në...

Koalicioni i Organizatave për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim” organizon ceremoninë e ndarjes së pesë çmimeve në kuadër të garës për videon më...