Etiketimet Vuçiç

Etiketim: Vuçiç

Protestuesit kundër Vuçiç në Serbi, kërkojnë zbardhjen e vrasjes së Ivanoviç

Serbët kanë dalë sërish në protestë kundër presidentit të tyre, Aleksandër Vuçiç. Në duar ata mbanin pankarta në të cilat shkruheshin premtimet...

Federica Mogherini: Thaçi- Vuçiç do të zhvillohet javën e fundit të...

Në Nju Jork zhvillohet Asambleja e Përgjithshme e OKB-së, ku do të mblidhen liderët e botës për të për të diskutuar çështjet që i...

Drogë, tension, paralajmërimi i Trump dhe ‘dosja’ Rama-Vuçiç

Ndërkohë që në Shqipëri tensionet politike janë rritur ndjeshëm, sidomos në prag të protestës së opozitës, një nga organizatat më të njohura europiane, “Democracy...