Etiketimet Zgjedhjet

Etiketim: Zgjedhjet

Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut/ Si e gjejnë faktorin...

Pas shumë zhvillimeve të rëndësishme dhe një paqëndrueshmërie politike të vazhdueshme, duket se Republika e Maqedonisë së Veriut do të shkojë drejt zgjedhjeve të...

Kemi ndarje të politikës nga qytetarët?!

Nga Skënder MULLIQI Duket së në Kosovë , shkrimet nuk janë shumë në modë, së realiteti dhe ligjet nuk po vlejnë aq shumë.Vëtem liria e...

Vëzhguesit e BE-së: Zgjedhjet e 6 tetorit demokratike, por jo edhe...

Misioni vëzhgues i BE-së për zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë ka vlerësuar se gjithë procesi i zgjedhor në nivel vendi ka qenë i...

​Numërohen 98.47% e votave, këto janë rezultatet e fundit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është duke bërë procesimin e rezultatit të zgjedhjeve. Ende nuk ka përfunduar tërësisht numërimi i votave. Sipas ueb faqes zyrtare të Komisionit...

Presidenti i Shqipërisë,Ilir Meta: Kosova na tregoi se si bëhen zgjedhjet

Kosova tregoi edhe njëherë se di të bëjë zgjedhje shumë më të mira se në Shqipëri, jo vetëm për mënyrën e organizimit, por edhe...

Zgjedhjet në Zvicër/ Shqiptari nga Kosova,Arbër Bullakaj në parlamentin zviceran

Arbër Bullakaj, nga Suhareka është bërë pjesë e garës elektorale si kandidat nga Partia Socialiste për deputet në parlamentin zviceran. Gjatë një interviste të realizuar...

Zgjedhjet e 6 tetorit, mes manipulimit dhe zhgënjimeve të mëdha!

Shkruan: Florim Zeqa Të gjitha pushtetet e pasluftës, e në veçanti këto të pas pavarësisë, më shumë kanë punuar për realizmin e interesave personale të...

Zgjedhjet në Kosovë s’e pengojnë heqjen e vizave

Liderët e partive, në kuadër të premtimeve parazgjedhore, kanë filluar premtimet e tyre për heqjen e vizave derisa shtetet anëtare të BE-së vazhdojnë të...

Rasti i humbur për ndryshim!

Shkruan: Florim Zeqa Rasti i humbur historik për arritjen e marrëveshjes për një koalicion parazgjedhor LDK-LVV, i ka zvogëluar në minimum mundësitë e ndryshimit politik...

Thaqi sfidon partitë: Jam i gatshëm t’i shpalli menjëherë zgjedhjet e...

Hashim Thaçi, ka takuar sot kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, me të cilën ka biseduar për gatishmërinë e këtij institucioni për...