Tërmeti me magnitudë 6.8 “shkund” Kilin

03.06.2020 10:31:33

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 rihter ka goditur Kilin.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane Mesdhetare, epiqendra e tërmetit ka qenë 51 kilometra nga San Pedro de Atacama dhe ka pasur një thellësi prej 80 kilometrash.

Nuk raportohet ende për dëme materiale.