Tjetër zjarr i madh në Londër, ndërtesa kaplohet nga flakët

24.06.2017 19:29:55
Në lindje të Londrës një zjarr është përhapur në një ndërtesë banimi.

Dhjetë kamionë zjarri dhe 72 zjarrfikës janë në terren duke u munduar të shuajnë flakët, transmeton lajmi.net

Në një deklaratë u tha se zjarri ka arritur deri në katin e tretë.

Nuk dihet për të lënduar, derisa ditë më parë zjarr i madh kishte shpërthyer në Grenfell ku kishte shumë të vdekur.

2222