Tre viktima dhe 21 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

29.04.2020 14:33:49

Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar edhe tre vdekje dhe 21 rast të reja me COVID-19, kurse janë shëruar 38 persona.

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë realizuar 279 teste, prej të cilëve 21 kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Sipas qyteteve: 8 raste janë paraqitur në Shkup, në Kumanovë 6, Prilep 4, si dhe nga një në Tetovë, Strugë dhe Pehqevë.

Me statistikat e fundit, numri i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë shkon në 1436.

Gjithsej 38 pacient janë kuruar brenda 24 orëve. Sipas qyteteve, janë shëruar 19 pacient nga Shkupi, tre nga Tetova, 9 nga Struga, 4 nga Manastiri dhe 3 nga Gostivari.

Numri i përgjithshëm i personave të shëruar nga COVID-19 tashmë shkon në 627.

Fatkeqësisht, gjatë 24 orëve të fundit tre raste tjera me COVID-19 kanë përfunduar me fatalitet. Bëhet fjalë për dy pacient nga Kumanova dhe një nga Shkupi.

Me viktimat e fundit, në vendin tonë betejën me virusin korona e kanë humbur gjithsej 74 persona.