Trump në darkë me perandorin japonez

27.05.2019 18:19:11

Perandori japonez Naruto dhe mbretëresha Masako organizuan darkë për presidentin e SHBA-së Donald Tramp dhe gruan e tij, Melanie, në Pallatin Perandorak në Tokio.

Specialitete franceze u shërbyen në banket, dhe mysafirët hanin të përcjellë me muzikën e Orkestrës Perandorake.

Në drekën e parë zyrtare të organizuar nga çifti perandorak japonez morën pjesë 165 të ftuar, përfshirë kryeministrin Shinzo Abe, raporton Kyodo.

Në meny ishin supa mbretërore, sallata sezonale, mish viçi, peshk i pjekur dhe  ëmbëlsira.

Trump është lideri i parë në botë që do të takohet me mbretin e ri japonez, që nga marrja e fronit më 1 maj.