Zyrtare: Alexander Isak është lojtari më i ri i Dortmundit!

23.01.2017 12:50:44

17-vjeçarin suedez, i njohur ndryshe si “Ibrahimovic i zi”, e donin Real Madrid, Bayern dhe disa klube të mëdha angleze, por ai zgjodhi folenë e talenteve në “Signal Iduna Park”. Ky është një lajm i mrekullueshëm për tifozët e Dortmundit.

Borussia e Dortmundit pra godet në këtë miniafat kalimtar, me një ndër talentët më të mirë në qarkullim sot në Evrope nga skuadra suedeze Aik. /fokusi.org/