Di Marzio: Bayern në pole pozicion për të nënshkruar me Antoine Griezmann

29.03.2017 22:41:16
MADRID, SPAIN - APRIL 25: Antoine Griezmann (R) of Atletico Madrid celebrate after scoring during La Liga match between Club Atletico de Madrid and Elche at Vicente Calderon Stadium on April 25, 2015 in Madrid, Spain. (Photo by Evrim Aydin/Anadolu Agency/Getty Images)

Sipas Di Marzio, Bayern janë në pole pozicion për të nënshkruar me sulmuesin e Atletico Madridit, Antoine Griezmann.

Gazetari i mirënjohur duket se sugjerojë se pala gjermane janë në radhë të parë ” për francezin.
Që do të vijë si një goditje për zyrtarët e  Mançester United dhe tifozët me sugjerimet se lojtari ishte i destinuar për Old Traford.

Pas një tjetër sezoni mbresëlënës në Atletico Madrid, ka të ngjarë që ai do të bëjë veprimin e tij të madh këtë verë.

Ai është i mendimit se një marrëveshje për Griezmann mund të jetë e ngjashme me atë që Manchester United ka paguar për Paul Pogba  gjatë afatit të kaluar veror. /fokusi.org/