Vetëm 4 minuta lojë, ndërpritet ndeshja mes Lionit e Marsejës

22.11.2021 11:29:09

E pabasueshme, por e vëtetë. Ndeshja mes Lionit dhe Marsejës u luajt vetëm katër minuta para se të lindnin telashe të tjera të tifozëve në një ndeshje të kampionantin francez,  Ligue 1.

Ndeshja e Marsejës në Lyon të dielën u ndërpre vetëm katër minuta pasi një tifoz goditi yllin e Marsejës, Dimitri Payet në kokë me një shishe uji.

Payet ishte gati për të kryer një goditje këndi kur një “predhë” e goditi në kokë, duke e dërguar në tokë.

Arbitri e ndërpreu me shpejtësi lojën dhe i dërgoi të dyja skuadrat në dhomat e tyre të zhveshjes, ndërsa ndeshja nuk ka gjasa të fillojë.

Kampionati francez po has probleme serioze sa i përket tifozerve të dhunshme në stadiume.