KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

23.06.2021 12:49:52

KQZ miratoi projektvendimet për shpërndarjen e mandateteve për zgjedhjet e 25 Prillit, në 12 qarqet e vendit.

Përfundimisht, Partia Socialiste merr 74 mandate, PD-ja 59 mandate, LSI-ja 4 mandate dhe PSD 3 mandate.

Kujtojmë se Lulzim Basha po tenton të rrëzojë rezultatin duke e konsidenruar si “masakër elektorale”.