NATO bën bashkë Ramën, Metën dhe ambasadoren Kim, por presidenti “spostohet”

04.05.2021 10:07:35

Pas tensionit të krijuar në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, stërvitja e madhe ushtarake “Defender 21” ka bashkuar kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta.

Siç mund ta shihni në pamjet e mëposhtme, dy krerët e shtetit i ndan një “korridor i vogël” i krijuar mes tyre, ndërsa në krah të kryeministrit është ulur edhe ambasadorja amerikane Yuri Kim.

Kujtojmë se gjatë fushatës për zgjedhjet e 25 prillit, presidenti dhe ambasadorja patën një përplasje të ashpër mes tyre. Kreu i shtetit e akuzoi ambasadoren ameriane për “nderhyrje në punët e brendshme”.

Nga ana tjetër, maxhoranca ka nisur proceduar për shkarkimin e presidentit.

NATO bën bashkë Ramën, Metën dhe ambasadoren Kim, por