Poezi nga Vjollca Kuta

13.09.2021 09:29:14

Ata sy

Kam shkruar shpesh per ty

S’kam lene varg pa ta dhuruar

Se ke pare lotin ne sy

Rruge te gjate per ty ka shtruar

Shikoj qellin edhe kur ka re

Ne ate mjegull buzeqesh me mua

Atje lart dhe naten s’fle

Yll qe ndrin e m’thot “te dua”

Atehere me fryme mbushem

Mornica trupit me mberthejne

Kthehem e prane dritares

ulem Ske ikur, syte tu prap me verejne

Ata sy .. ohhh sa te bukur

Naten e fundit me kerkuan ndihme

Qysh atehere nje pjese kam humbur

Forca lind bashke me njerine

Sdo t’sosen vargjet per bukurine tende

Per shpirtin e qete qe si ngjason askujt

Vij kujtimesh tuj tperqafu me endje

Se rron njeriu edhe tuj vujt….