Etiketimet Enver Hasani

Etiketim: Enver Hasani

Referendumi i Beogradit: Hasani tregon dallimin e tij me mbajtjen e...

Profesori i së Drejtës dhe Marrëdhënieve Ndërkombëtare, Enver Hasani ka thënë se Kosovë nuk duhet që të lejojë që Serbia të mbajë referendumit kushtetues...

Enver Hasani: Nëse deri më 5 maj nuk zgjidhet presidenti, kthehemi...

Ish-kreu i Kushtetueses Enver Hasani deklaroi sot se vendi duhet të bëhet me president deri më 5 maj, kur bëhen gjashtë muaj nga dorëheqja...

Lista Serbe e pakënaqur kërkon ndryshime jo vetem kushtetuese por edhe...

Për formimin e Asociacionit apo Bashkësisë së Komunave me shumicë serbe, kërkohen ndryshimet në Kushtetutën e Kosovës dhe të akteve ligjore, thonë përfaqësuesit e...

Enver Hasani: Veriu s’është Krimea, por Serbia llogaritë në trazira pas...

Serbia dëshiron që ta ruaj gjendjen e tensionuar në Kosovë me shpresën që kur të fillojë punën Gjykata Speciale, situata të dalë jashtë kontrolli,...