Etiketimet Kosova

Etiketim: Kosova

Daniel Serwer: Kosova të largohet nga një marrëveshje e keqe me...

Në takimin e parë që patën, kryeministri Albin Kurti dhe presidenti Aleksandar Vuçiq, s’u pajtuan për asgjë përveçse të shihen sërish në Bruksel. Kjo e...

IKD:Gjatë pandemisë janë rriturr rastet e dhunës në familje

Nga marsi deri në fund të dhjetorit 2020 në Kosovë raportohet të është rritur numri i vrasjeve dhe dhunës në familje. Sipas raportit të...

Kosova dhe Serbia me marrëveshje për pezullimin e vizitave

Kosova dhe Serbia javën e kaluar kanë arritur një “marrëveshje mirëkuptimi” për të pezulluar vizitat e ndërsjella, për aq kohë sa do të zgjasin...

Turqia “e zhgënjyer” me Kosovën shkaku i njohjes së Izraelit

Turqia është shprehur e zhgënjyer rreth vendimit të Kosovës për njohjen e Izraelit dhe hapjen e zyrës në Jerusalem, raportojnë media në këtë shtet. Turqia,...

Grenell: Të dyja palët thoshin se John Bolton është për shkëmbim...

Richard Grenell, i dërguari i posaçëm amerikan për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë e ka bërë të çartë edhe një herë se e kujt...

Hashim Thaçi për takimin në Shtëpinë e Bardhë: Kosova nuk ka...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se kanë mirëpritur dhe i janë përgjigjur pozitivisht ftesës së SHBA-ve për takimin e 27 qershorit në...

BE-ja po negocion vazhdimin e mandatit të EULEX-it

Bashkimi Evropian është duke shqyrtuar vazhdimin edhe për dy vjet të tjerë të mandatit të Misionit për Sundim të Ligjit në Kosovë, i njohur...

Nicholas Abbott: Më i rëndësishëm se kurrë respektimi i Kushtetutës

Ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott ka thënë se është më i rëndësishëm se kurrë respektimi i Kushtetutës nga politikanët në Kosovë. Një ditë pasi...

Hashim Thaçi: Serbia ka kryer spastrim etnik në Kosovë, heshtja ndërkombëtare...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka bërë homazhe në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve në Marinë të Skenderajt. Pasi ka bërë homazhe, presidenti Thaçi tha se...

Në Klinikën Infektive 33 raste me COVID-19, një paciente në gjendje...

Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, sot janë të hospitalizuar gjithsej 33 raste me COVID-19, ndërsa një paciente është në gjendje...