Etiketimet Skënderbeu

Etiketim: Skënderbeu

Përfundojnë sfidat e para gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë, ja rezultatet…

Kukësi mposhti Skënderbeun me rezultatin 2-1 në Kamëz, në sfidën e parë gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë mes të dy skuadrave, që shikojnë këtë...

“Fati” i Skënderbeut, Takaj drejt Lozanës por gjyqi me UEFA-n ka...

Na ndajnë vetëm 24 orë nga seanca seanca dëgjimore në KAS për gjyqin mes Skënderbeut dhe UEFA-s dhe Presidenti i korçarëve, Ardjan Takaj është...

Ismail Kadare: Skënderbeu nuk luftoi myslimanët, por osmanizmin. Shqipëria do bëhet...

Shkrimtari i njohur Ismail Kadare ka bërë komentet e tij rreth debateve më të fundit për Skëndërbeun duke hedhur poshtë tezën se heroi kombëtar...

Skënderbeu, figurë legjendare e kombit shqiptar

Shkruan: Florim Zeqa Në qytetin antik dhe pitoresk të Villach-ut (Austri), nën patronatin e shoqatës shqiptaro-austriake "Fondacioni Dukagjini Austri" (FDA) me seli në Villach, në...

Skënderbeu bën “dopietë”, pas kampionatit fiton edhe Kupën

Skënderbeu fiton edhe Kupën e Shqipërisë, në finalen e luajtur përballë Laçit. Takimi u luajt në Elbasan Arena, pasditen e sotme. Skuadra korçare ka arritur të...

Reagon Skënderbeu: Nuk kemi besim te Apeli i UEFA-s, të drejtën...

Me një reagim për mediat klubi i Skënderbeut ka bërë me dije se nuk ka aspak besim te komisioni i Apelit në UEFA pas...

KAS i rikthen Skënderbeut titullin kampion të 2016-ës

Skënderbeu i kthehet titulli kampion i sezonit 2015-2016, i hequr dy vite më parë nga Komisioni i Etikës në FSHF. Klubi korçar ka bërë...

Shqipëri: Skënderbeu e nis me humbje. Ndalon Teuta, fiton Kamza

Kristal Abazaj ndëshkon me një dygolësh Skënderbeun, skuadrën e tij të ardhshme, duke i dhuruar tri pikë mjaft të vlefshme Luftëtarit në premierën e...

Sytë në ‘Elbasan Arena’, të gjithë shqiptarët me Skënderbeun

Skënderbeu do të presë sot Partizanin e Beogradit, në një takim që nuk vlen thjesht për fazën e grupeve të Europa Ligës. Vëmendja e shqiptarëve...