Etiketimet Zgjedhje.

Etiketim: Zgjedhje.

“Kam përgjegjësi për jetën e çdo shqiptari”/ Zgjedhje dhe protesta, çfarë...

Në një konferencë për mediat dje në mbrëmje, kreu demokrat Lulzim Basha bëri thirrje për vetëpërmbajtje dhe shmangie të dhunës. Sot se opozita do...

Një fushatë zgjedhore që ofron alternativa për qeverisje lokale

Tashmë koha për fushatë zgjedhore ka filluar dhe edhe një herë partitë do të ballafaqohen me vullnetin e qytetarëve për pushtetin lokal. Kur kanë kaluar...

Mazllum Baraliu:Marrëveshje për zhbllokim ose zgjedhje të reja

Njohësi i çështjeve politike, Mazllum Baraliu, ka bërë me dije se subjektet politike janë të obliguara ta bëjnë një marrëveshje ndërmjet vete. Në këtë intervistë...

Lulzim Basha: Shqiptarët folën, nuk ka dhe nuk do të ketë...

Pas komunikimit javor të kryeministrit Edi Rama, ka reaguar kreu demokrat Lulzim Basha. Ai shkruan në Facebook se nuk ka dhe nuk do të...

Nënkryetari i LDK-së Agim Veliu: Nuk është kohë e përshtatshme për...

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, ka kundërshtuar mbajtjen e zgjedhjeve në këtë kohë, me arsyetimin se nuk sjellin asgjë të re. Ai...

Sot afati i fundit i PD-së për pjesëmarrje në 18 qershor

Edi Rama i ka vendosur Lulzim Bashës jo pa qëllim ditën e sotme si afati final për të negociuar pjesëmarrjen e PD-së në zgjedhje. Teksa...

Lufta politike për komunat

Partitë politike tashmë i kanë nisur përgatitjet për zgjedhjet lokale, të cilat priten të mbahen në vjeshtën e këtij viti. Ato madje kanë caktuar...