Tiransja e vogël dëshiron të ”martohej” si qikat turjakase dhe afër Turjakës

09.06.2018 17:19:06

Nga: Sinan Kastrati

(pjesa e dhjetë)

Sanija lexonte letrat e nënes ndërsa dielli kishte dalur mbi majat e Çukës, malit më të afërt në në Jug- Lindje të Turjakës, mahallës së Madhe. Po tiransja e vogël ende nuk e dinte ku është Çuka e Vakafi i Turjakës, Mahalla e Kajtazëve, Mahalla e Vogël e ajo e Goqëve.

Asaj i pëlqenin dritat e diellit të Turjakës që hynin në dhomës e saj pa pyetur fare. Ishte një kënaqësi të shikoje nga dritaret e dhomës së qikave, ku tash ishte edhe dhoma e saj. Tiransja e vogël për herë të parë mendoi se nuk do të ishte keq sikur ajo të gjente punë e të martohej këtu. Po ajo dëshironte të jetonte në Turjakë e turjakasit nuk martoheshin në mes veti edhe pse ishin dy fise, Kastrat e Zogaj. Në mahallat e tjera kishte edhe Bytyq (Kajtazët, ishin nga Kravaseria) e në Mahallën e Goqëve kishte edhe Morinë dhe domosdo se edhe tiransja e vogël duhej ndjekur rrugën e kusherirave. Kështu thonin pleqët e qikat turjakase as që guxonin të flisnin. Ato, sa herë që dikush fliste për fejesën ose martesën e tyre, ato dilnin jashtë ose e ulnin kokën e nuk flisnin.

Sanija, përveç që ishte më e rritshme, asaj kishin fillua ti trashen edhe vithet e gjoksi donte ti pëlciste. Mori pasqyrën që kishte marrë nga Tirana dhe e shikoi gjkshin. E kapa edhe me të duart të dy topat që ishin sa pjeprat e Turjakës dhe ndjeu një të nxehtë që i përshkoi trupin si korenti dhe shpejt e shpejt e hoqi pasqyrën që mos ta shihni kusherirat. Por ajo deri tash nuk iu “vnonte” mendjen gjokseve e as bythëve të saj plot mish me muskuj, përveç kusherirave kur i thonin: -Lumja ti moj motër sa trup të mirë që ke. Kur po dalim me ty me shkua në ara me, djemt e katunit, po k`thehen e deri sa ne po humbin nga sytë tyre, ata nuk largohen. Njëri, një ditë ishte rrëzua nga Ura të Gjiri i Ballicave (Buallicave). Vajzat që ende nuk të kanë parë, të shikojnë për bira të gardhit. Ti ke edhe flokë të mira e gojë të vogël që të qet shiqer. Lumi aj djalë të ka nafakë, moj motra jonë!

Sanija vërtetë nuk kishte mendua asnjëherë deri më tash dhe e dinte që nëna e saj në Tiranë do të dëshironte që ta ketë sa më afër gocën e saj.

Nuk ishte e lehte as për të në Tiranë, të jetonte pa gocën e as për Sanijën të lente at salltanet që kishte në Tiranë. E mërziste, sidomos shoqet e saja të shkollës, teatri, filmi e … korzo. Këtu në Turjakë asnjë nuk i kishte. Ajo do të kënaqej vetëm kur të ndihmon kusherinjëve me korr. E rrugës shihte turjakasit duke punua, Hamzë Smajlin, Zenelin e Murtezin, Brahim Ramadanin e Shaqë e Haki Muharremin, Brahim Sylën. Pak më larg kositnin Xheliri e Islami, Agush Muhameti e Duraki. Eh Duraku. Nuk kishte as djalë e as qikë por punonte më shumë se Agushi, Ahmeti e Muhameti. Pakë më larg Muhamet Kajtazi falte vaktin e drekës.

Kështu, gati të njëjtit njerëzi shiheshin çdo ditë në Turjakë.

Dhe ende Sanija kishte në dorë e nuk i hiqeshin nga mendja letrat e shumta të nënes për babën- Sylën.

Dhe kjo plotë shpresë priste se veç të vjen Syla i Turjakës. E ajo atherë ishte shumë e vendosur se nuk do të ikte nga Turjaka e nuk do ta linte babën vetë.

Kështu mendonte tiransja kur hyri zonja e shtëpisë në dhomë e iu bërtiti qikave: – A nuk po ju vjen marre a? U bâ dreka e ju nuk jini qu. Hajde qika jem shkojmë se k`to demelicat e mia qohen qitash.

Letrat e tiranses dhe turjakasit

Tir. -Sapo erdha. Hengra dreke jashte me disa miq. Jam shtrire tani e po lexoj letren tende

Je i vetmi qe me merzit deri ne palce, çudi. Si ta hapa aq shume zemren?

Sapo mbarova leximin e letres tende. Bukur me dasmen e me zakonet në Turjakë. Fshiji keto, bej kujdes nga familja te lutem!!!!!

Me merzit kur shkruan qe do te vije edhe … Nuk e bej dot. Keto gjera i kam frike e bezdi, me heqin gezimin. Nuk duhet te besh deklarata aq te renda. Une dua qe … te mos dije asgje per mua, kurre.

Po pse the qe ajo donte te prente nje bilete e te vinte me ty ne…?

Me duhet te marr fryme lirisht

Por ti i ke probleme gjithmone. Une perpiqem te pershtatem me planet e tua. Dhe gjithmone del diçka. Une jam keq prandaj po pi ilace. Per koken, ndjej rrahjet e zemres. Nuk kam aq force. Nuk me gezojne gjerat e veshtira shume.

E di por jam e lodhur dhe me duket se nuk do te justifikoje asgje kete lodhje. Se pakut tash, kur ende nuk jemi takuar fizikisht, nje kohe te gjate.

Oh Sulo duhet te jesh i bindur dhe mos te dyshosh ne asnje moment në mua. Te dua! Aq e thjeshte pa arsyetim te forte pa arsye te tjera. Thjesht, te dua! Po per momentin dua te clodhem. Me ziejne veshet, fol me Fazliun!

Po dua te rri kot…te shikoj enderra me sy hapur apo siç thoshte mamaja ime …enderra në Diell.

Nuk me humb nga mua, kurre. E ke ti ne dore e duhet te besoj por nuk je vetem ti.

Jeta tende eshte e mbushur me njerez qe varen nga ti dhe kjo e bene veshtire mbajtjen e fjaleve. Duhet te besh kujdes! Nuk jane gjerat bardh e zi. Me se shumti, jane gri.

Ishalla ja vlen tere kjo, justifikojme lodhjet per ate takim. Shpresoj

E di? Por nuk dua qe nen kete ndikim te marresh vendime qe mund te pendohesh.

Une e kam te thyer martesen time. Une e kam … Por e di qe ai per arsye qe i di, ai …

Turj. -Dhe mua me vjen keq.

………………………………………..

Une nuk e bej (ndarjen, shen. i aut.) pa arsye te forta.

Por nuk dua qe … tende te kercenoj mua por me e rendesishme eshte …

Se i kam dhene fjalen per kete …

Ok! Degjo: mos shkruaj! Me lere mua deri sa te mbaroj … kam disa eksperienca te hidhura nga grate e atyre burrave qe kam ndejtur une. Ato i kane thene e takuar … per aferat e mia me burrat e tyre dhe kjo ka qene e rende … ka vuajtur se i vinte turp edhe nga ato akoma me shume nga grate e atyre.

Prandaj une dua qe ne menyre absolute … tende te marre vesh per ne e te njoftoje … Nuk dua kurre te ndodhe kjo.

Kete nuk du, prandaj kur ato fillojne të dyshojne, une duhet te zhdukem.

Kaq

Une nuk jam me e mire se ato as nga … tende por e di me siguri qe po te dija qe burri im do te me kerkonte divorc apo do te ishte me nje grua tjeter, une do te kisha ikur me vrap edhe sikur jeta ime te ishte ferr.

Turj. -Per detaje, flasim ne telefon.

Tir. – Une vetem po kerkoj qe te me mbrosh nga ajo, kaq. Nqse e ben dot kete, ok nqse nuk e ben dot, atehere vaxhdojme secili … rrugës së vetë.

Po e nderpres ketu se u be si rreth vicioz nuk ka dicka e re qe shkruan ti, cdo gje qe ke shkruajtur me pare është.

Asgje nuk eshte e sigurte. Kjo eshte normale te tjerat varen nga ne e te vertetat qe i themi ne, njeri tjetrit, jo nga rrenat.

Une do perpiqem te flasim sonte. Deri atehere, te dua! Kete e di me siguri, te tjerat, ne te semes te vene!

Turj. -Flasim neser?

Tir. -Nuk e di. Asgje nuk di

Une ta thashe se ty te kam thene shume gjera por edhe po ndodhi …nuk do vdes nga ajo ….

Ne vdesim per dite nga pak duke pritur.

Doja vetem te ta thoja, per te dy, edhe per ty por edhe per mua: Kur ben keto gjera, nuk je frikacake. Aventurat i bejne trimat. Ata jane moskokçares, i futen detit me kembe. Kjo jam une. Mos me kujto frikacake. Une cfare nuk kam bere. Kam punuar shume, kam dashuruar shume, kam jetuar shume. I kam te gjitha ne ”shume”.

Mos me prit i dashur… Njeriu lind vetem e vdes vetem. Ajo midis te dyjave, mbushet me shume gjera. Ne te dy jemi dy pika te asaj qe quhet jete

…frika eshte nje hiç.

Mos e merr per detyre, te tjerat secili te analizoje dhe te kuptoje pse i ndodhin dhe te nxjerre mesimet

Turj. -Me mungon, me ka marre malli per ty.

Tir. -Malli eshte si nje gjilpere … ben dhe, malli iken. Arushe e bute, te shkul floket e ti bej lemsh. Do te te shqyej! Mos me dergo foto se me nxjerr ate instiktin e luaneshes!

Une jam kohe? Jam koha tende! Ke…doje te thoje? Por nuk e ke mendjen…

Ti po me provokon me ate foton tende-timen!

-Pse shkrua me gabime? -Ku je? Cfare po ben gabim qe te dridhen duart me thuaj mikes tende, SIERIT

Sa here e kemi thene kete fjale…te dua …dhe une e them me deshire e plot gojen e zemren…por a e mendon dot qe nje dite, do e pushojme se theni …cfare trishtimi.

Sa me llastove ti mua me tere ate dashuri e vemendje.

Turj. -Ajo dite nuk do te vjen.

”Malli eshte si nje gjilpere … e bene e malli ik”, cka ke dashur te thua, e dashura ime?

Tir. -Ty te merr malli perdite aq shume, mendon nate e dite per njeriun e dashur e mallin per te …ne sekonden qe takohesh me te, malli iken se ti cmallesh, pra ai moment quhet si nje e futur gjilpere …

Ti po flet per s … jo per cmallje…

Po shikoj foton tende me bluze ngjyre qershie a pjepri…sa i mire që je!!!!

……………………………………….

Tir. – Pse? Mos mi ngaterro! Futu tek une dhe shikoji

Do e ngrija f … dhe do tjua tregoja te gjitheve …shikoni ku e kam Sulo turjakasin, ketu.

Turj. -Vend me te mire, nuk do te doja. Do te pranoja aty edhe te fle e te ”ushqehem”. Asgje nuk do te me mungonte asgje. Aty do ti gjeja te gjitha.

Tir. -Jam akoma ne pune po me erdhen ne zyre nje grup e filluan diskutimet rreht 10 temave te ndryshme! Ne 4 e 30 e le dhe iki ne shtepi e ha dreke!

Turj. -Kur po me shkruan, pastaj une nuk po mund te ndahem nga ti. Po me duket se po te le vetem ne … krevat e po ”iku”.

Tir. -Pse? Se ti nuk e thua kot…

Turj. -Sepse te dua afer e te kam afer.

Tir. -…ishte pak e ngaterruar si mendim, lenia vetem ne krevat do te me hidheronte per tere jeten… Se mua po me le, do qaj shume….

Turj. -Prandaj nuk po mund te ndahem dhe prandaj nuk te le.

Ok, kete e di! Vetem dje naten, kishe ikur! Nuk me prite. U ktheva nga ana tjeter, e shtrengova jastekun…nga vetmia qe ndjeva.

Turj. -Ne mjes e pash por nuk doja ta prishja gjumin. Te shikoja se si flije, si engjell, si melaq

Tir. -Si petull po flija

Turj. -E une, nuk guxoja as te puthja.

Tir. – Ti guxon Sulo

Turj. -Sepse, me dukej se po ti ”pres” e po të ndaj nga enderrat.

Tir. -Dhe ti e di qe enderrat e “tua” po prish…pra …enderrat per ty

Te puth ne buze se ti nuk ke …

Oj Sulo, paske fjete?

Turj. -Prit, don me fjetur ti?

Tir. -Une joooo! Mbas dy oresh. Sapo u ktheva. Kisha dale me familjen meme. Po pastaj ku fle?

Turj. -Po eshte i mjaftueshem dhe i madhe per mua e per ty (krevati, shen. i aut)

Tir. – Ne e duam sa me te vogel krevatin

Turj. -Me beso. Do te kisha kryer edhe pune te ”renda”, po te kisha ”pasur” Sot me ke shmall me bisede, ti.

Tir. -Nqse po flet per s …? Cfaredo qe te besh nuk quhet pune. Eshte nje qef qe njerezit e kane me te madhin, sidomos kur e ben me nje njeri qe do.

Turj. -Jo, nuk mendova per s… por per ty. Natyrisht, edhe unë do ta beja me shume qejf … me ty.

Tir. -Oh atje e ke mendjen

Turj. -Pastaj, ti kisha mbajtur ne dore te dy …

Tir. -Do i fryj me silikon, qe te te marre frymen dhe te vdesesh. Do i bej si tullumbace, te medha.

…..

Me tmerrove

Duhet si s…  filma.

Turj. -Ne do të sillemi e bejme si tiransja e turjakasi.

Tir. -Unik: Sulo Turjaksi e Sier Tiransja ne s … e shekullit. Po iki se po cmendemi.

Turj. -Dhe nje katundar

Tir. -Katundari eshte yll me sy si arushe. Po iki se duhet te bej nje dush. Jam e djersitur

Turj. -A bene me ardhur në Tiranë?

Tir. -Ti hajde, po ta mbajti, bujrum! Te puth!

Turj. -Pse? Pse me thua po ta mbajti? Me ty dua te bej cdo gje, me ty. Ty, nuk te jap, as …Te puthem, te qesh, te ece perkrahu

… dhe te …. .

Tir. -Perdore, perqafe. Te fle me ty.Te bej s …Te qaj me ty … dhe te …. .te qaj kur te ndahem nga ty. Cka mendon ti, cilat? Se cdo gje qe kam eshte tendja.

Turj. -Shume faleminderit!

Tir. -Tani e sot, cdo gje. Këtu në zyrë kam nje njeri e me shpjegon gjera qe nuk me interesojne

Turj. -Do te te marre?

Tir. -Kur te duash, tu kam dorezua ty.

Turj. -Ishte tiransja qe e doja, ishte ajo sorkadhja qe k`cente nga nje shkemb ne tjetrin ne Malet e Turjakes, sikur kecat e kingjat (qingjat) e Imer Mullamuqës e vjetat e Shaban Seferit… e floket e pakrehura i gjuante pas kreje, sikur ato e pengonin …

Tir. -Po i bej tamam ashtu. Igjuaj se me merzisin

I dashuri im! Te dua dhe kjo dashuri po me qmend, nuk po me ke te qete. Dashnia asht e bukur…Gegerisht. Por nuk jam e re …

Turj. – Ti ke teshat me elegante, fjalet me te embla e me nje ze opere.

Tir. -Sa hyri nje gomar tjeter në zyrë … qe punon ketu dhe per te me komplimentuar me tha serioz ….-Cfare hani ju? . Ze opere? Do te te shqyej por do te te le gjalle se te dua te te kem.

Turj. -Ze opere ke ti.

Tir. -Ti je ne dashuri, brenda me koke, zeri im, zeri tend. Kur thua: Hallo! Mirdita dhe fillon: Si je?

Dua te te them por prape kjo fjale eshte aq e perdorur. Doja diçka qe te pershkruaje tamam

Ate deshire e enderr, realitet, me te gjithe detajet e nuancat. Une, do te doja … qe vetem te shikoja e te mos flisja. Une ashtu te perfytyroj, sic me shikon nga kjo foto, me veshtrim kritik …

Ti je e do te mbetesh si Muzat, si Oret e Zanat e Malit, kryqytetasja e civilizuar por ti e ruan me gjelozi te vjetren me te rene- bukurine qe zbutet ngadale e kthehet ne veshtrim te embel e te dashur ….e ngadale ….te heq rrobat me sy.

Jo, une frigohem nga shikimi yt, edhe pse eshte krejt i bute, joshes e lutes. .-Po

Une te dua shume!

Turj. Ti je ”e eger por nuk je bishe por plot sharm, vullnet e dashuri per jete, per nje jete plot me idile

Tir. -Po. Jeta idilike, me terheq me shume sepse me duket se po fluturoj me ty ne kohe e vende te buta, mesdhetare. Idilet me ushqejne. Une e dua dashurine. Dua ta marr e ta jap, si oksigjen.

Turj. – Nuk ka fushe, mal, are e livadh qe ka aq shume lule e ”ngjyra” sa ti

Tir. -Jam si panel diellor

O Naim…o Sami…thith diell

E te ngroh ty

Me uje te ngohte

Te mbaj ngjitur

Turj. -As nje piktor nuk do te mund te pikturonte ty, do te humbte durimin e do te hudhte ngjyrat ….

Tir. -Sot qenka dita jone. E shpall 5 qershorin Dite e Sylo-Sier.

Turj. -E dashura ime, Sier, ti kurr nuk do te plakesh. Kjo eshte e bukur. Ti do te me mbetesh tiransja qe une e dua dhe beje cka te dua.

Tir. -Kete ma kane thene femijet e mi: ti nuk plakesh. Une vrapoj me to, e kercej me to, pi me to dhe fitoj shpesh

Tur. -Por, une nese nuk mundem ne jete, ne artin poetik do ta reslizoj, qysh une te dua, qysh une e deshiroj, te veshur e te ”mbuluar”. Do te te dua perjete. Te dua, keshtu, me rroba dhe ”nuk” te dua cullak sepse me nuk kam se cka te meditoj

Tir. -Po, une kete doja ”Cullak”. mbaeon njohja. Mbaron. Por eshte e paevitueshme se o do te ecesh perpara ndersa idila e jone vazhdon rrugtimin.

Turj. -Nje shoqe, mikeshe imja dje me shkruante: Me mundon dhe po pres me padurim cka po ndodh me tiransen e turjakasin e une nuk i pergjigjesha

Tir. -O do te kthehet ne pellg. Mikeshat e tua mos i mbaj me afer…. Kur te iki une nga jeta tende, afroji prape.

Sulo prit nje minute te leviz qe ketej.

Jam me nje shoqe duke pire birre

Turj. -Sa mire, sa tesha te mira ke veshur e sa mirë të rrinë por pse nuk e ke zbulua edhe pskez… qafen?

Tir. -Nuk zbulohem. I heq rrobat atje ku duhet

Turj. -Me duket se po me shikon e shikimi yt po me ”vret”. Ti puthi syte!

Pas 40 minutave, te shkruaj por ti, mos me ik! Je e persosur. Ty ende nuk te pash.

Tir. -Jooo! Mbase keshtu eshte me mire….

Joooooo! Me mire eshte te jemi afer e te …. .

Turj. -Joooo! Larg. Larg

Sa bluze te mire e kishe veshur e sa mire te rrinte.

Ishe pshtetur sikur ti qe din. Me plase moj me plase me at qendrim e me ato floke, me syte e qe i ke me te bukurit, sikur te mshtjerres e gojen … e qafen.

Sier, me thuaj nje fjale, te lutem!

Une po knaqem duke te shikua foton tende Antologjike, Sier!

Tir. -Nuk ” erdha”. Se ashtu me erdhi natyrshem. Ti kishe te drejte kur mbylle telefonin

Se te erdhi …Por une u cudita pak sepse se pari…. mu duke si lepur…qe vrapove aq shpejt dhe aq i friksuar. Se dyti … une isha me njerez e i lashe te gjithe e dola jashte ne rruge per te folur me ty dhe nuk po te degjoja mire fare dhe prape nuk e mbylla. Une te kuptoj pse e bere. Dhe me arsye, te jap te drejte por me zemer jo… me duket sikur ashtu do te me leshoje edhe mua po te na kishte pare ndonje kunat apo ndonje baxhanak. Gjithsesi…prandaj nuk te shkruajta.

U merzita dhe kuptova edhe nje here qe eshte nje idil pranveror dhe duhet futur ne ate kategori.

Te uroj nje mbremje te qete! Mos u merzit fare, une te dua.

Cfaredo qe te ndodhe …une te desha ty per kaq gjate e kaq shume sa te kam thene, pa i hequr e shtuar asgje.

Turj. -E dashura Sier, asgje nuk ka te keqe por une nuk kam mundur pa e mbyllur sepse ai ka qene ne dere. Te kam shkruajt pas nje minuti.

Tir. -E di. E di qe ti me do prandaj ta shkruajta. Dua ti tregoj te gjitha ty, cfare ndjej

Por kurrsesi dhe asnje force nuk ka qe me ndan e ndalon nga ti, cfare mendoj. Po kjo eshte brenda nesh, ate nuk e heq dot njeri

Turj. -Ti ke zemer te bardhe, shpirt bujar e trup te jashtezakonshem. Je e perkryer.

Sa hyra nebanese. Nuk hengra e as nuk mora ndonje pije freskuese. Kur te pash ty, te shkruajta, te putha, te …. deshta te kem afer apo une te jem afer teje, atje, te ti, te tiransja

Ti puthi edhe ato duar te bardha, krih e gjoks, faqe e qafe … e ….!

Tir. -Dua te mbeshtetem tek ty…

Turj. -Edhe une tek ti, ne gjoksin tend, ne … tua! Shpirti im, zemra ime, pse nuk po me shkruan?

Tani sa mbarova duke folur me … dhe nuk kam bateri. Do e mbyll ta karrikoje (mbush me bateri telef.). Shpirti im, zemra ime, pse nuk po me shkruan?

TE DUA.

Tir. -Jam ra ne krevat e po ”pushoj” por mendja te ti po me fluturon

Turj. -Sier, me fol nje fjale!

Tir. -Sulo, ku je futur? Fol te lutem! Jam ra, jam shtri ne krevat.

Turj. -Pse je shtrire, po lexon?

Tir. -Apo po me llastohesh mua? Jo! Shikova fotot tua qe mi kishe dergu, te shikoja ty, doja te haja ne fotografi

Tir. -Me ha! te rri rehat ne barkun tend.

Turj. -Edhe une dua te hy te ti e puthi te gjithat …

Tir. -Ti do te hysh ndryshe, ti ke tjeter, une nuk e kam ate …vizion … Te pelqeu ????

Turj. -Shume!

Tir. -Cfare horri i mire je

Turj. -Pse?

Tir. -Se do qe une te rreshkas ne ”ujera te turbullta” te asaj ndjesie qe ke kur te futet dicka.

E qe te mbush, te permbush aq shume sa derdh. Ti me shtyn. Po me le? Te pelqen? As une nuk te le ty kur je ne shtrat. Do te me mesoje mua gjera te mira por te keqija njekohesisht kontradiktore. Se shkruan me gabime se po te udheheq Ai Zoti.

Turj. -Kush?

Tir. -I zoti e te zotit. Dua te te ngjitem po kam emicione per ty, kam.

Turj. Do te pranoja te jetoja edhe ne Sahara me ty

Tir. -Oh! Me pika uji, pik pik. Te djersitur, te zhgryer ne rere. E pastaj cfare do beje?

Turj. -Do te pyesja ty, cka do bejme Sier?

Tir. -Politikisht korrekt quhet kjo sjellje.

Turj. -Pergjigje diplomatije por une do te vazhdohs rrugtimin tim te ”Viset e panjohura”, ato qe nuk ”dihen” e janë të ”pashkelura”.

Tir. -Atje do shkoja edhe une. Kurioze e lindur dhe duke “eksploruar” trupin tend

Turj. -Me ke marr mendet, pse?

Tir. -Se te dua … se ke nevoje per emocione te reja. Ke nevojë për vende të reja, egzotike e erotike.

O Sulo! O çun i bukur dhe une po kenaqem me bisedat e tua. Por ende jemi larg e do te jemi larg prandaj cfare mund ti marrim kesaj jete te larget per ne te destinuar nga gjeografia.

Une do ti fal te gjitha ty.

Eh, uk dua qe te ikesh se ti me pi lengun mua dhe iken tek nje tjeter e panjohur per ty

Turj. -Cka eshte ”Se ti me pi lengun mua”?

Tir. -U meka

Turj. -Mos me trego po une nuk ndalem

Tir. -Ti nuk duhet te ndalesh dhe ti me lejon te kerkoj viset e pashkelura

Sapo lexova nje thenie fantastike

”Life is short Marriage is long”. Sa e forte. E kupton? ”Jeta eshte e shkurter, Martesa eshte e gjate”

Mos! Tani jam gati por me duhet te qetesohem per ty e per s …

Fshiji keto

Se nuk jane letra po jane porno

Por fshiji te lutem!

Jemi bashke

A tu ka tha goja?

Ti e di, une e di po me rrihte jo zemra. Po pastaj do e thuash perdite….

Turj. Jo, nuk e them por do ta mbaj ne goje

Tir. -Me duket sikur … te kan afer, mbi mua

Sa mire i di, ashtu i kam k¨mbet e plota, si derrkuc.

Ende ke deshire, Zjarr?

Turj. -U ftohe pak.

Tir. -Une dua realisht te bej s … me ty, pafund e të mos ngopem

Turj. -Tani?

Kur te shihemi e te kemi s …

Tir. -Une jam e mbytur ne djerse, jam me sy te mbyllur pergjysem. Fantazoj.

Eh kjo eshte jeta. Mbase po te kishim qene komshinj nuk do na e hkonte fare ne mendje megjithese e dyshoj.

Te kam xhan!

Turj. -Nuk kam me ta lene rehat

Tir. -As nuk dua te me lesh rehat

Me duar, me goje e me …!

Ate fjale. Ate e kam ne kollaj. E pushojme, e fillojme prape.

Po pra nuk duhet te flas me me ty nga krevati

Ok. Burrat jane sh te besueshem

Po edhe une. Me rinon ideja per ty

Te rregulloj imazhin

Mos u merzit!

Te dua

Jo, por ti me mungon, deri ne vdekje.

Vazhdon

Malmö, 9 qershor 2018