UEFA publikon listën e re, ky është klubi i parë në Evropë (FOTO)

11.07.2017 23:20:31
UEFA ka publikuar renditjen e re të klubeve evropiane.
Kampioni evropian, Real Madridi, është në vendin e parë me 151 pikë, përcjellë “Lajmi.net”.Në vendin e dytë është Atletico Madrid më 133, përcjellë “Lajmi.net”.

Ndërkohë, “top-5” kompletohet nga Barcelona, Bayern Munchen dhe Juventus.

Më poshtë i keni 20 skuadrat e para të kësaj renditje.