Feston Hasi, por jo dhe Vangjeli

27.07.2016 23:29:46

Një gol shënuar në minutën e 70-të nga sulmuesi serbo-hungarez Nemanja Nikoliç i ka dhënë një fitore të artë 1-0 Legias së Varshavës sot në Sllovaki, kundër Trençinit.

Skuadra e drejtuar nga Besnik Hasi e ka nisur keq sezonin, duke humbur Superkupën dhe duke barazuar dy ndeshjet e para në kampionat, por gjithçka në këtë moment luhet për kualifikimin në grupet e Ligës së Kampioneve dhe klubi nuk i kushton fare rëndësi ndeshjeve të tjera.

Për këtë arsye, fitorja e sotme është “ar”, pasi kthimi në Varshavë është më i thjeshtë dhe faza play-off është shumë pranë.