Guardiola ua jep rastin Celinës dhe Bytyqit

20.07.2016 11:20:24

Bersant Celina dhe Sinan Bytyqi janë tubuar nga Pep Guardiola për ndeshjet që skuadra do t’i zhvillojë në këtë para-sezon.

Djaloshi nga Kosova, Bersant Celina, ishte tubuar nga Manuel Pellegrini sezonin e shkuar ku kishte zhvilluar disa ndeshje.

Edhe Guardiola, që njihet si trajner që iu jep hapësirë talenteve, dhe Celina do të mundohet ta shfrytëzojë këtë.

City do të niset për në kinë, ndërsa Guardiola ka tubuar 35 lojtarë.