“Kosova është Serbi” në dy ndeshje të Ligës së Evropës

29.07.2016 07:36:35

Në ndeshjet e xhiros së tretë kualifikuese të Ligës së Evropës, Vojvodina – Dinamo Minsk nga Bjellorusia është përsëritur një zakon i sllavëve në drejtim të Kosovës.

Pas golit të Sinisha Babiq për Vojvodinën, rreth minutës së ’35-të, në pjesën e stadiumit ku ishin tifozët e Dinamos së Minskut, është shfaqur një flamur me mbishkrimin “Kosovo je Srbija” (shq. “Kosova është Serbi”).

Sllogani sllav është dëgjuar edhe në Qipro. Atje, së bashku grekët dhe rusët, kanë brohoritur “Kosovo je Srbija”. Kjo ka ndodhur në ndeshjen mes AEK Larnaca – Spartak Moskwa, që ka përfunduar me rezultat 1-1.

Më poshtë mund të shihni videon e plotë: