Kryeministrja e Serbisë i telefonon Ramës: Nga 14 janari shqiptarët ..

13.01.2021 14:08:04

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, ka zhvilluar sot një telefonatë me kryeministrin shqiptar, Edi Rama.

Mediet serbe, si Tanjug raportojnë se kryeministrja serbe ka informuar homologun shqiptar se Serbia do të heqë testin e detyrueshëm negativ të PCR për të gjithë shtetasit shqiptarë që hyjnë në shtetin e tyre.

Më tej, mediet serbe bëjnë me dije se Rama dhe Brnabiç kanë diskutuar gjithashtu mbi temat aktuale dhe bashkëpunimin e përbashkët.

“Ata folën dhe për luftën kundër Covid 19, por edhe hapat e ardhshëm në bashkëpunim brenda iniciativës ‘Shengeni rajonal’”.