“Messi nuk është më i miri në histori të futbollit argjentinas”

31.07.2016 17:48:54

Trajneri legjendar italian, Arrigo Sachi, nuk ka mendim si shumë ekspertë të tjerë të futbollit.

70 vjeçari ka deklaruar se Lionel Messi, nuk është lojtari më i mirë në histori të futbollit argjentinas.

Sachi thotë se lojtari më i mirë në histori të futbollit argjentinas, është Diego Armando Maradona.

“Maradona dhe Di Stefano ishin më të mirë se sa Messi, por Maradona më i madhi dhe me më shumë talent. Por, edhe Alfredo ishte aty”, tha Sacchi për gazetën argjentinasi La Nacion.