Partizani fiton derbin me Tiranën dhe kryesimin

28.09.2018 22:41:54

Një gol i Asanit ka vulosur derbin e kryeqytetit, duke i dhënë fitoren të kuqve të Partizanit në supersfidën ndaj Tiranës.

Goli i vetëm i këtij takimi u shënua nga Asani në pjesën e parë, ndërsa Tirana edhe pse pati një kontroll më të madh nuk arriti të shënonte.

Ndërkohë, atmosfera në stadiumin “Selman Stërmasi” ishte fantastike, me tifozët që e kishin tejmbushur.

Edhe pse ne fund, arbitri akordoi 6 minuta shtesë, sërish bardheblutë nuk arritën të gjejnë golin e barazimit. Me këtë fitore, Partizani arriti në kuotën e 13 pikëve, duke marrë vendin e parë.