Policia rrethon Kuvendin, kërcënojnë huliganët: Do përsëritet e enjtja e përgjakshme (Foto)

02.05.2017 16:14:07
Forca të mëdha policore janë vërejtur sot rreth Parlamentit të Maqedonisë pasi sot në mëngjes protestuesit e të ashtuquajturës iniciativë “Për Maqedoni të përbashkët” të cilët udhëhiqen nga njerëz të eksponuar të VMRO-DPMNE-së, kanë kërcënuar se do të vazhdojnë me të njëjtin ritëm.

Redaksia jonë ka kërkuar nga MPB qëndrim nëse MPB është e gatshme që të mos përsëritet “e enjtja e përgjakshme” ku u sulmuan deputetë e gazetarë dhe u demolua shtëpia legjislative, megjithatë prej atje ende nuk na kanë dhënë përgjigje.

Më poshtë mund ta shihni foto-galerinë e siguruara nga Portalb.

18280335_10208862938518091_1019964151_n-copy 18261263_10208862941158157_893056080_o-copy 18254664_10208862938238084_940730033_n-copy 18254377_10208862941078155_902393975_n-copy 18253969_10208862938478090_796956721_n-copy 18236623_10208862938358087_1974341264_o-copy 18236199_10208862938398088_321210723_o-copy