Etiketimet Adem Grabovci

Etiketim: Adem Grabovci

Pas lirimit nga akuza për rastin “Pronto”, flet Adem Grabovci

Gjykata Themelore në Prishtinë, ka shpallur sot aktgjykimin për rastin “Pronto”, ku të gjithë të akuzuarit u liruan nga akuza. Ish-deputeti i Partisë Demokratike të...

Çka po ‘ziejnë’ Adem Grabovci e Jakup Krasniqi? (FOTO)

Në një hotel të bregdetit të Durrësit që nga mbrëmë po qëndrojnë Kryesia e NISMA-s për Kosovën me Fatmir Limajn dhe Jakup Krasniqin. Por...

“Dosja e Shefave”, Grabovci nesër merret në pyetje nga prokuroria

Adem Grabovcit i është dërguar ftesa për intervistim nga Prokuroria Speciale. Ai nesër do të intervistohet në lidhje me hetimet që Prokuroria Speciale po zhvillon...

#Protestoj organizon protestë kundër përgjimeve

Në një aksion simbolik para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës, grupi i qytetarëve #Protestoj ka thirrur protestë për të martën, duke filluar nga ora...

Dosja e shefave-Grabovci: Historinë e shkruaj unë! (Audio)

Adem Grabovci thotë se ai e shkruan historinë. Këtë pretendim ia kishte shfaqur kolegut partiak, Latif Gashi. Por, Grabovci në fakt ka shkruar vendimin...

Për demarkacionin, arbitrazh ndërkombëtar

Nënkryetari i PDK-së, Adem Grabovci ka vlerësuar se demarkacioni me Malin e Zi duhet të votohet, por , sipas tij, për shkak të kundërshtimeve...