Etiketimet Albana Vokshi

Etiketim: Albana Vokshi

Shqipëri/ Në Bulqizë helmohen dhjetra fëmijë

Nga Albana Vokshi Dhjetëra fëmijë rrezikuan jetën në Bulqizë, pasi dyshohen se u helmuan nga lëndër kimike, në përbërje të mjeteve mësimore. Edhe në këtë, rast...

Albana Vokshi: “Sulltan” Rama në luks, populli i varfër dhe i...

Deputetja e PD-së, njëherësh kryetare e Komisionit të Shëndetësisë, Albana Vokshi, ka bërë disa paralelizma mes jetës që bën Rama dhe jetës që bëjnë...

Albana Vokshi: Rama pastron paratë e drogës me firmën “Fusha”

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi doli sot në një konferencë për shtyp, ku akuzoi sërish qeverinë dhe bashkinë e Tiranës, se po realizon...

Shqipëri: Albana Vokshi: Gazetari Kasmi u godit me urdhër të Ramës...

Komisioni i Medias ka diskutuar sot në lidhje me dhunën e ushtruar ndaj kryeredaktorit të gazetës Rilindja Demokratike në protestën e opozitës. Kryetarja e Komisionit,...

Shqipëri/ Reforma në Arsim dështoi/ Kërkohet urgjentisht dorëheqja e Nikollës dhe...

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla ishte e pranishme sot në komisionin parlamentar për Informimin Publik dhe Medias për të dhënë sqarime në lidhje me...

Shqipëri: Albana Vokshi: Rama presion medias për të mbuluar skandalet e...

Kryetarja e Komisionit Parlamentar të Medias informoi Forumin e Gruas së Partitë Popullore Europiane rreth përkeqësimit të Lirisë së Medias në Shqipëri, si një...

PD: Koncesioni i laboratorëve spitalorë aferë korruptive, Rama ta anulojë

Partia Demokratike i bëri thirrje kryeministrit Edi Rama të anulojë në mënyrë urgjente koncesionin e laboratorëve spitalorë, duke e konsideruar një aferë të madhe...