Etiketimet Eliot Engel

Etiketim: Eliot Engel

Haradinaj-Stublla: Kosova falënderon Kongresmenin Eliot Engel për angazhimin e pashoq për...

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka falënderuar Kongresmenin amerikan Eliot Engel për angazhimin e pashoq për Kosovën. Shefja e diplomacisë kosovare,...

Eliot Engel i gëzohet rikthimit të fondeve të MCC për Kosovën,...

Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme në Dhomën e Përfaqësuesve të Kongresit të Bashkuara të Amerikës, Eliot Engel, i është gëzuar lajmit që...

Eliot Engel: Diçka nuk është në rregull me politikën amerikane ndaj...

Miku i madh i shqiptarëve, kongresisti Eliot Engel, ka thënë se të thuash që Shtetet e Bashkuara dhe Kosova kanë një marrëdhënie të ngrohtë...

Pse erdhi zoti Eliot Engel në Serbi dhe në Kosovë?

Nga Enver Bytyçi Kryetari i Komitetit të Jashtëm, Eliot Engel, sot është në Prishtinë. Po sot ai ishte në Preshevë, ndërsa dje pati një takim...

Bujanoc: Kamber takon në Beograd kongresistin amerikan Eliot Engel

  Nga Sevdail Hyseni Me rastin e 243 vjetorit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në pritjen tradicionale të Ambasadorit amerikan Kyle Scott, në...

Sot Eliot Engel viziton Kosovën

Ligjvënësi amerikan, Eliot Engel, njëherësh kryetar i Komisionit për Marrëdhënie me Jashtë i Dhomës së Përfaqësuesve, pritet që të qëndrojë sot në Kosovë. Engel do...

Miku i madh i Kosovës godet Serbinë: Merrni seriozisht fjalët e...

Kongresmeni amerikan, Eliot Engel, i ka dhënë një porosi jashtëzakonisht të qartë Serbisë, duke i thënë se pa e njohur pavarësinë e...

Eliot Engel, letër Pompeos: Drejtësi për viktimat e luftës në Kosovë

Ligjvënësi Eliot L. Engel, i bëri thirrje departamentit amerikan të shtetit që ta shndërrojë drejtësinë për viktimat e luftës së Kosovës, në...

Eliot Engel: Kosova duhet të ketë ushtrinë dhe liberalizimin

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Diasporës dhe i Investimeve Strategjike, Dardan Gashi në ditën e parë të vizitës në Uashington D.C., në ambientet e Capitol...

Eliot Engel: Kosovarët të bëhen gati për pasoja, nëse Demarkacioni s’ratifikohet

Çështja e kufirit të Kosovës me Malin e Zi tashmë është në duart e deputetëve të Kuvendit të Kosovës, por shanset e miratimit të...