Etiketimet Enver Hoxhaj

Etiketim: Enver Hoxhaj

Enver Hoxhaj: Gjykata Speciale po ndërron rrolet se kush është viktimë...

Ish-ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, ka thënë se Gjykata Speciale po ndërron rrolet se kush është viktima e kush agresori. Deputet i Partisë Demookratike të...

Enver Hoxhaj: Marrëveshja Kosovë-Serbi zbatohet pasi të kalojë në Këshillin e...

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë marrëveshja finale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë mund ta arrihet vetëm pasi të kalojë përmes...

Enver Hoxhaj: Qeveria me qasje të gabuar në dialog, hapi temën...

Anëtari i Kryesisë së PDK-së, deputeti Enver Hoxhaj, e ka konsideruar të nxituar, pa qartësi dhe pa mbështetje të nevojshme politike e institucionale takimin...

Enver Hoxhaj: Washingtoni do duhej të kishte një rol më të...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak ndodhet prej dy ditësh në Prishtinë, ku po zhvillon takime me krerët...

Enver Hoxhaj: Ka ardhur koha që BE t’i japë fund naivitetit...

Bashkimi Evropian duhet të jetë i kujdesshëm ndaj rrolit kinez dhe rus në Ballkanin Perëndimor. Kështu ka thënë në ish-ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj,...

Enver Hoxhaj/ Krijimi i qeverisë së re, legjitim dhe kushtetues

Prej më shumë se një muaj, Kosova po përballet me virusin COVID-19, pandemi kjo e cila ka trazuar thuajse gjithë botën. Deri më sot numri...

Enver Hoxhaj i zhgënjyer me mosreagimin e BE-së ndaj deklaratave të...

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka shprehur zhgënjimin e tij me Bashkimin Evropian, për mos-reagimin ndaj deklaratave raciste të bëra dje nga kryeministrja e...

Enver Hoxhaj: Përmbyllja e dialogut me Serbinë është edhe konsolidimi i...

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë sot në Tiranë se, përmbyllja e dialogut me Serbinë është edhe konsolidimi i jashtëm i...

Enver Hoxhaj prezanton Projektligjin për Dialogun, thotë se Kuvendi do ta...

Zëvendëskryeministëri Enver Hoxhaj, ka prezantuar para deputetëve projektligjin për dialogun, në seancën e sotme. Hoxhaj tha se Kuvendi i Republikës së Kosovës...

Enver Hoxhaj kerkon unitet mes forcave politike për dialogun me Serbinë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh zëvendëskryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka folur për dialogun përfundimtar ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ai ka thënë se...