Etiketimet Fadil Vokrri

Etiketim: Fadil Vokrri

Me 12 nëntor në shitje biletat për ndeshjen kundër “Tre Luanëve”.

Kosova do të zhvillojë dy ndeshjet tejet më rëndësi në muajin nëntor. Fillimisht me 14 nëntor Kosova do të udhëtoj në Çeki për të zhvilluar...

BBC: Rritja e futbollit të Kosovës falë të shkëlqyerit, Fadil Vokrri

Transmetuesi publik britanik ka shkruar për rritjen e futbollit të Kosovës, e cila, sipas tij, ka ardhur kryekëput falë legjendës së futbollit shqiptar dhe...

Kosova në festë, nderon Fadil Vokrrin me fitore ndaj Ishujve Faroe

Kosova ka regjistruar fitoren e parë në kuadër të Ligës së Kombeve. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë përfundoi me fitoren...

FFK-ja pergaditet për presidentin e ri

Federata e Futbollit të Kosovës do të zhvillojë Kuvendin e Jashtëzakonshëm zgjedhor ditën e premte, më 6 korrik, për të zgjedhur presidentin e institucionit...

Ftesë për tubim në kujtim të të madhit Fadil Vokrri

Vdekja e futbollistit të njohur, përkatësisht drejtuesit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri është pritur me pikëllim, por edhe me një ndenjë...

Gianni Infantino: Jam krenar që e kam njohur Fadilin, ai hodhi...

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, ka shprehur ngushëllimet e tij për vdekjen e papritur të kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri. Në...

Historia e bujshme e Fadil Vokrrit si futbollist

Nga Flamur Beqiri Fadil Vokrri, njëri ndër sportistët më të sukseshëm shqiptar të Kosovës, të kohës, karrierën futbollistike e filloi që në moshën 15 vjeçare...

Plisat kërcënojnë Fadil Vokrrin: Ose do të luajmë në stadiumin tonë,...

Tifozëve të Prishtinës s’u ka pëlqyer përgjigja e organit qeverisës së futbollit të Kosovës dhe si pasoje e kanë kërcënuar udhëheqësin e saj me...

Fadil Vokrri ngushëllon familjen Pllana për vdekjen e 17 vjeçarit

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri ka ngushëlluar familjen Pllana për vdekjen e 17 vjeçarit Shkëlqim Pllana, i cili dje u...

Fadil Vokrri, nga Kryeministri Haradinaj kërkon 3 miloin euro...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti Kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrrin me bashkëpunëtorët. Ata e uruan Haradinajn për postin...