Etiketimet Florim Zeqa

Etiketim: Florim Zeqa

Referendum popullor për marrëveshjen finale me Serbinë

Nga Florim Zeqa Referendumi është një instrument demokratik, me të cilin elektoratit i kërkohet të shprehet me votë të drejtpërdrejtë për propozime të veçanta, me...

Albin, a ta mbajmë apo ta n’shojmë veriun e vendit!?

Shkruan: Florim Zeqa Në këtë shkrim nuk do të merrem me takimin e kryeministrit Kurti me kryeministren e Serbisë, Ana Bërnabiç në Samitin e BERZH-it...

Heqja e vijave të kuqe, kusht për qeverisjen e Kurtit!

Shkruan: Florim Zeqa Bazuar në takimet e deritanishme të grupeve punuese të LVV-së dhe LDK-së për arritjen e një marrëveshje për bashkëqeverisje dhe dallimet në...

Rasti historik i Albin Kurtit!

Shkruan: Florim Zeqa Pas publikimit të rezultateve përfundimtare nga ana e KQZ-së, edhe zyrtarisht LVV-ja doli të jetë fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit. Për...

Ftesat e Speciales, pasojat dhe iluzionet!

Nga Florim Zeqa Që nga koha e paralajmërimit të fillimit të punës së Gjykatës Speciale për gjykimin e krimeve të luftës në Kosovë, janë hapur...

Pika nga e cila mund të ngritet dhe rrëshqas LDK-ja!

Shkruan: Florim Zeqa Shikuar nga pozicioni i pavarur analitik, përfshirja e themeltarëve të LDK-së në listën zgjedhore, jo vetëm që nuk ishte në nivelin e...

Jo heshtje, meditim për votim!

Shkruan: Florim Zeqa Qytetarë të dashur të vendit tim, elektorat i respektuar i të gjitha partive politike. Pas parafushatës tre javore dhe fushatës së zhurmshme e...

Oshëtima e uraganit të LDK-së ua ka futur frikën partive rivale!

Shkruan: Florim Zeqa Si asnjëherë më parë, nga shkuarja në amshim e liderit historik Ibrahim Rugova, nominimi i zonjës Vjosa Osmani kandidate për kryeministre nga...

Zgjedhjet e 6 tetorit, mes manipulimit dhe zhgënjimeve të mëdha!

Shkruan: Florim Zeqa Të gjitha pushtetet e pasluftës, e në veçanti këto të pas pavarësisë, më shumë kanë punuar për realizmin e interesave personale të...

Rasti i humbur për ndryshim!

Shkruan: Florim Zeqa Rasti i humbur historik për arritjen e marrëveshjes për një koalicion parazgjedhor LDK-LVV, i ka zvogëluar në minimum mundësitë e ndryshimit politik...