Etiketimet Gjykatën Speciale

Etiketim: Gjykatën Speciale

Ramush Haradinaj përfundon intervistimin në Gjykatën Speciale: Zgjodha të mbrohem në...

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, sapo ka përfunduar intervistimin nga prokurorët e Dhomave të Specializuara në Gjykatën Speciale, në Hagë. Haradinaj tha se...

Rasti i humbur i Haradinajt!

Shkruan: Florim Zeqa                     Ramush Haradniaj i ka pasur dhjetëra arsye më shumë për t'u tërhequr më...

Nasim Haradinaj nuk pendohet për fyerjen ndaj ambasadorit Delawie

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj, po thotë që është mendimi i tij personal, atë që e ka thënë...

SHBA paralajmëron Kosovën: Mos e prekni Gjykatën Speciale!

Shtetet e Bashkuara shprehën të premten “shqetësimin e thellë për përpjekjet e fundit në Parlamentin e Kosovës për të shfuqizuar ligjin”, për Gjykatën e...

Dështuan puçistët?!

Nga: Prof.dr Binak Maxharraj Si rrufeja nga qielli zbriti lajmi ne Parlamentin e Kosoves per nje puq apo grushtështet qe po përgatitej nga vete kreret...

Kosovë, peticion për ndryshimin e ligjit për Gjykatën Speciale

Duhen të paktën 10 mijë nënshkrime që Parlamenti i Kosovës të mund ta shqyrojë mundësinë e ndryshimit të ligjit për Gjykatën Speciale. Selia e...

Shefja e BE-së, Nataliya Apostolova,kërkon plotësimin e dy kushteve për liberalizimin...

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, edhe njëherë ka përsëritur se Bashkimi Evropian kërkon plotësimin e dy kushteve (demarkacionin dhe luftimin e krimit...

Nuredin Ibishi: Gjykata Speciale do ta dobësojë një krah politik

Deputeti nga radhët e LDK-së, Nuredin Ibishi, ka thënë se Gjykata Speciale nuk është e definuar mirë dhe se paraqet drejtësi selektive. Ibishi ka shtuar...